З Туреччини до Італії побудують газогін

Італія, Греція й Туреччина підписали угоду про будівництво нового газогону для транспортування газу до Європи з Каспійського басейну і Близького Сходу.


Італія, Греція й Туреччина підписали в Римі в четвер угоду про будівництво нового газогону для транспортування газу до Європи з Каспійського басейну і Близького Сходу, повідомляють "РИА Новости" з посиланням на прес-службу великої італійської газової компанії Edison, що візьме участь у розробці проекту.

”Початок використання газогону намічено на 2012 рік, він дозволить диверсифікувати джерела поставок газу, сприяючи водночас підвищенню конкуренції", - повідомив співрозмовник агенції "РИА Новости”.

У міжурядовій угоді наголошено, що газогін поставлятиме природний газ з Каспійського моря та Близького Сходу через територію Туреччини до Греції, а звідти - до Італії.

За словами представника прес-служби Edison, "уклавши цей формальний акт, уряди трьох країн визнають стратегічну важливість транзитного коридору газу й беруть на себе зобов’язання підтримувати діяльність індустріальних суб'єктів, підключених до реалізації проекту".

У будівництві газогону візьмуть участь італійська корпорація Edison, грецькі компанії Depa і Desfa, а також турецька компанія Botas.

Угоду про будівництво газопроводу підписали міністр економічного розвитку Італії П’єрлуїджи Берсані (Pierluigi Bersani), міністр економіки Греції Димітрис Сиуфас (Dimitris Sioufas) і міністр енергетики та природних ресурсів Гільмі Ґюлер (Hilmi Guler).

Маршрут газогону почнеться в турецькому місті Карачабей, звідки труба піде до північного грецького міста Комотині. Потім газ піде вже побудованою гілкою до Неа Месимврія (Греція) з відгалуженням до Афін. Далі на грецькій території буде побудовано 305 кілометрів трубопроводу до порт Ставроліменас на заході Греції, і остання ділянка завдовжки 212 кілометрів пройде до порту Отранто на південному сході Італії дном Адріатичного моря.

Оцінна вартість грецько-італійської ділянки газогону складе 300 мільйонів євро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: