З Українців почали вибивати комунальні борги 90-х

З Українців почали вибивати комунальні борги 90-х

З Українців почали вибивати комунальні борги 90-х / Фото: УНІАН

Жителі Дніпропетровська отримали квитанції 90-х років від підприємства, яке вже 10 років не надає компослуги.

Дніпропетровські сім'ї нещодавно отримали квитанції з боргами за тепло з доданою до них претензією від підприємства "Дніпротепломережа", яке не працює з 2002 року.

Нібито боржникам пропонують негайно сплатити борг (суми у всіх різні, і не вказано, за який період), або підприємство подасть до суду. Для переконливості на листку перераховані всі можливі рішення, які може винести суд щодо боржника (арешт на все майно, включаючи зарплату і пенсію, заборона виїзду за кордон та ін.), пише Сегодня.

"Мені прийшла одна квитанція від КП "Днепргортеплосеть", де чітко вказано, що на 1 жовтня 2011 мій борг за опалення становить 0,00 грн, і якась претензія про сплату боргу в розмірі 669,79 грн від підприємства ДГКПТС "Дніпротепломережа" прийшла на ім'я дружини, якої вже давно немає в живих. Це афера чистої води", - обурюється один із новоявлених боржників.

Екс-голова комісії міськради з питань ЖКГ Сергій Воробйов пояснив нам, що "Дніпротепломережа" до нині існує на папері, а до 2002 року вона активно працювала і була монополістом з мільйонними боргами. Тому в 2002 році початок опалювального сезону був під питанням.

"Тоді законодавче поле дозволяло це підприємство не збанкрутувати, а залишити його існувати з боргами. Все його майно передали у створене нове КП "Днепргортеплосеть". Тобто це підприємство як існуюче, фактично має право вимагати відшкодувати борг. Але не варто лякатися, тому що претензії, які надсилаються, носять суто інформативний характер", - пояснив чиновник.

Юристи радять не панікувати і, якщо справа дійде до суду, то написати заяву про прохання застосувати строк позовної давності (три роки), тоді, за законом, борги спишуть.

А в непрацюючій "Дніпротепломережі" вважають, що городяни повинні сплатити старі борги, які в сумі складають 77 мільйонів гривень.

Нагадаємо, нещодавно міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) свідчать про те, що комунальні послуги подорожчають на 32%.

Читайте також:

Українцям хочуть вдвічі підняти комунальні тарифи

Радник Януковича: щоб українці стали багатшими, треба підвищити тарифи на газ

Реформа по єдиному тарифу ЖКГ провалилась

Українцям доведеться доплачувати за засклені балкони

Українцям радять менше прати, щоб економити на комуналці

Повʼязані теми:

Наступна публікація