За "безкоштовне" постачання електроенергії на окуповану Луганщину заплатять російські споживачі

За "безкоштовне" постачання електроенергії на окуповану Луганщину заплатять російські споживачі

Фото: pixabay.com

У РФ можуть переглянути тарифи в бік підвищення.  

25 квітня Україна припинила подавати електроенергію на окуповану частину Луганщини. Бойовики домовилися з Росією і та почала подавати електроенергію як "гуманітарну допомогу". Тепер з'ясувалося, що окупована Луганщина не платитиме за світло, а всі витрати впадуть на Федеральну мережеву компанію (ФМК) Росії, що може викликати з часом підвищення тарифів для споживачів РФ.

Принаймні, в уряді РФ запланували 30 квітня розглянути це питання. Про це пише "КоммерсантЪ" із посиланням на власні джерела.

Додаткові витрати росіян за спожите на окупованій Луганщині світло становитимуть 35-44 млн доларів США. Ці витрати зарахують як технологічні втрати ФСК. Відповідно це загрожує підвищенням тарифів і переплатою російських споживачів загалом до 2-4,6 млрд рублів (35-81 млн доларів США) на рік.

Втрати планують компенсувати шляхом підвищення тарифів споживачам-підприємствам приблизно на 2,5%. Ціни хочуть підвищити на один рік – від 30 квітня 2017-го до 31 травня 2018-го. Населення РФ це не стосуватиметься. 

Нагадаємо, окупована Луганщина за три роки заборгувала Україні за електроенергію понад 5 млрд грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація