За час кризи Україна повернула рекордну суму державного боргу

Прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що борги України втричі менші, ніж у США, Японії та Британії, а дефіцит бюджету "занадто малий".

Протягом поточного "кризового" року Україна повернула найбільший обсяг зовнішніх боргів держави за всі 18 років незалежності.

"Ми за 2009 рік під час кризи повернули 46 млрд гривень і не допустили руйнації фінансової системи країни", - повідомила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

За її даними, зовнішні запозичення української держави складають 30% від ВВП, у той час, коли зовнішні борги найбільш розвинутих країн світу, таких, як США, Японія та Великобританія, сягають від 100% до 140% ВВП.

Тимошенко підкреслила, що у 2009 році дефіцит бюджету України становить 3% від ВВП. "Це мінімум, якого сьогодні в інших країнах і близько немає", - впевнена глава уряду.

Вона зазначила, що більшість країн світу у зв’язку з фінансовою кризою формує значно більший по відношенню до попередніх періодів дефіцит бюджету (наприклад, Росія – 10% ВВП, США – 12% ВВП), що дає їм можливість робити зовнішні запозичення і через державні замовлення розвивати економіку, виводячи її з кризи.

"Я вважаю, що в наслідок політичних баталій ми поставили дуже малий дефіцит, щоб формувати стабілізаційні фонди і розігрівати економіку", - сказала Тимошенко.

Прем'єр також додала, що на темі зовнішніх запозичень української держави дуже часто спекулюють недобросовісні політики.

"Коли вам говорять, що країна запозичає щось, що буде потім 20 років віддаватися нашими поколіннями, то знайте, що це - низька політична баталія, політичні протистояння, коли професіоналізм залишається поза межами розуміння процесу", - заявила Тимошенко.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Ющенко спрогнозував збільшення державного боргу до кінця 2009 року до 300 млрд гривень. У цьому він звинуватив прем’єра Юлію Тимошенко, зазначивши, що її політика популізму в сфері державних фінансів "дискредитує Україну й робить біднішими її громадян".

Читайте також:

Ющенко спрогнозував держборг України у 300 млрд доларів

Державний борг України зменшився на 200 млн доларів

Україна стала однією з найгірших країн за сплатою податків

Держава повісила на кожного українця борг у 6 тисяч гривень

ВідеоТимошенко про суму державного боргу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: