За допомогою ПДВ-облігацій уряд поверне 91% податкового боргу

Мінфін випустить п'ятирічні держоблігації з піврічним 10-процентним погашенням суми боргу. Щоб перші виплати припали на 2011 рік, облігації мають бути випущені після 1 липня.

Близько 2,5 тис. підприємств з тих, які отримали право на повернення боргу держави по відшкодуванню ПДВ цінними паперами, погодилися на випуск облігацій на 17,7 млрд грн. Це 91% від податкового боргу, який офіційно підтверджений і підпадає під оформлення ОВДП,- 19,439 млрд грн, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Бумаги стали ценными".

Тепер, згідно з постановою Кабміну №368 від 12 травня, Мінфін випустить п'ятирічні держоблігації з піврічним 10-процентним погашенням суми боргу. Щоб перші виплати припали на 2011 рік, облігації мають бути випущені після 1 липня.

505 компаній направили в податкові органи заявки на 3,7 млрд грн. (21% загальної суми) в останні два дні. При цьому ще на 17 червня заявлена підприємцями сума складала усього 25% від максимально можливої - 809 платників подали заявки на 5,2 млрд грн. Підприємства не поспішали з проханнями про повернення боргу облігаціями з прибутковістю 5,5% річних.

Найбільшу зацікавленість в цінних паперах висловили компанії Чернігівській, Івано-Франківській, Полтавській областей (при загальному рівні подачі заявок на 23 червня 72% в цих областях доля заявок складала 99%) і Криму (98%). Менше всього заявок за станом на минулу середу поступило з Сумської (19%) і Тернопільської (13%) областей.

Читайте також:

Підприємці відмовляються отримувати ПДВ-облігації

В Україні скасують ПДВ при будівництві житла

Тігіпко наполягає на введенні податку на депозити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: