За крісло глави Антимонопольного комітету поборються Ахметов, Жванія і Литвин

Впливові політики вступили в боротьбу за контроль над Антимонопольним комітетом після звільнення з посади глави АМКУ Олексія Костусєва.

У боротьбу за вакантну посаду глави Антимонопольного комітету включилися три групи впливу в парламенті - Ріната Ахметова, Володимира Литвина і Давида Жванії.

Олексій Костусєв, який 30 жовтня зайняв пост мера Одеси, днями нарешті звільнив посаду голови Антимонопольного комітету. Президент визначиться з його наступником до кінця наступного тижня, пише видання "Дело".

Наразі обов'язки глави АМКУ виконує перший заступник Костусєва Юрій Кравченко, який вважається людиною, близькою до впливового народного депутата від Блоку Литвина Ігоря Шарова. Кандидатура Кравченка є однією з найбільш вірогідних на посаду голови відомства. Його перевага - солідний досвід роботи в Антимонопольному комітеті.

"Кравченко - гідна кандидатура, я був би дуже радий такому призначенню", - заявив глава Комітету лісового господарства, литвинівець Микола Шершун, син якого Сергій Шершун працює одним з дев'яти заступників глави АМКУ. Микола Шершун також підкреслив, що Антимонопольний комітет ніколи не був квотою Народної партії. Джерела в Кабміні стверджують, що Костусєв вже запропонував Кравченку обійняти посаду першого заступника мера Одеси.

Разом з Кравченком президент також розглядає кандидатуру заступника глави АМКУ, брата заступника генпрокурора Рената Кузьміна - Рафаеля Кузьміна. АМКУ завжди вважався "вотчиною" впливового регіонала Ріната Ахметова, який і лобіює Кузьміна на посаду головного борця з монополіями в Україні. "Рафаель Кузьмін - реальна кандидатура. Людина знаходиться на своєму місці", - констатують чиновники Антимонопольного комітету.

Рафаель Кузьмін був призначений заступником голови АМКУ у квітні 2010 року. Раніше працював в органах прокуратури.

Третьою людиною, готовою замінити Костусєва, є "нунсівець" Давид Жванія. Він вже досить давно претендує на цю посаду. І, як кажуть його опоненти, для реалізації свого бажання навіть створив групу в парламенті, яка справно голосує за законодавчі ініціативи чинної влади. "Нам цю посаду приписують вже впродовж трьох років", - зазначили в прес-службі Жванії.

Читайте також:

АМК зобов'язав 11 підприємств знизити ціни на молоко, сир і масло

АМКУ перевіряє ціни на бензин

АМК: ціни на хліб у Києві підняли необґрунтовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: