За місяць в Україні найбільше подорожчали яйця і цигарки

Уряд пояснив, що місячна інфляція майже у відсоток, зафіксована у березні, була спричинена переважно сезонним подорожчанням продуктів.

Інфляція 0,9% в березні цього року, порівняно з лютим, була викликана переважно сезонним зростанням цін на продукти харчування (1,3%), зокрема на яйця та фрукти, і тютюнові вироби (5,4%).

Про це заявив міністр економіки Василь Цушко в коментарі щодо підвищення цін в Україні. Зокрема, за інформацією урядовця, найбільше у березні подорожчали яйця (на 8,1%), фрукти (на 7,1%), овочі (на 2,1%) і сири (на 2,4%).

В результаті стійкої тенденції підвищення цін на нафту в світі також спостерігалося незначне зростання цін на паливно-мастильні матеріали (на 1,1%).

Водночас, у березні цього року спостерігалося зниження ціни на цукор – на 3,9%, м`ясо і м`ясопродукти – на 0,1%.

Цушко відзначив, що зниження ціни на внутрішньому ринку на цукор відбулося за рахунок зниження ціни на цей продукт на світовому ринку, а зниження попиту на товари м`ясної групи, і, відповідно, здешевлення товару, пояснюється передвеликоднім постом.

Також, за словами міністра, зниження темпів інфляції в березні, порівняно з січнем і лютим - 1,8% і 1,9%, відповідно, відбулося, зокрема, через відновлення зростання заощаджень населення в банківській системі, продовження згортання споживчого кредитування і незначної ревальвації обмінного курсу гривні до долара США.

Нагадаємо, березнева інфляція в Україні склала 0,9%, інфляція з початку року - 4,7%.

При цьому в попередні місяці поточного року в Україні спостерігався вищий рівень інфляції - 1,9% у лютому та 1,8% у січні.

Читайте також:

Інфляція в Україні за березень зменшилася вдвічі

Кабмін підвищить податки на розкішне життя

Кабмін зібрався знизити податки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: