За непогашений борг братимуть податок

Непогашений борг прирівняли до прибутку, тепер з нього необхідно сплачувати 15% податку від суми.

Відтепер з невиплачених боргів треба платити податок в розмірі 15% від суми боргу. Відповідний закон, прийнятий Верховною радою, прирівнює заборгованість до прибутку, як це роблять у країнах Євросоюзу.

У Державній податковій адміністрації зазначають, що якщо вам пробачили позику до 2007-го року, необхідно подавати до податкової декларацію, де має бути відображена відповідна сума, а також сплатити податок.

Цьогоріч під пильну увагу митників насамперед потрапить бізнес. До 2007-го борги пробачали переважно підприємствам, запевняють аналітики. Черга до тих, хто позбувся боргу під час кризи, дійде пізніше.

"У 2012 році ми зможемо побачити масових характер 9стягнення податку – ред.) по фізичним особам. Перш за все по тим боргам, які списувались по автокредитованню та іпотеці", - вважає фінансовий аналітик Олександр Охріменко.

У податковій гадають, що нововведення може й не дожити до того часу. Однак адвокат Леся Ковтун вважає, що ДПА тлумачить закон на власний розсуд. І тим, хто має списаний борг, хвилюватись не варто.

"Така заборгованість взагалі не включається у базу оподаткування фізичної особи, вона самостійно сплачує податок лише з той заборгованості яка є дійсною", - пояснює адвокат.

Більше того, вносити дані з непогашених, відкритих кредитів треба буде лише з 2011 року, запевняє Ковтун. У випадку отримання від ДПА повідомлення про необхідну сплату податку з заборгованості радить звертатися до суду та оскаржувати рішення.

Докладніше дивіться в сюжеті ТСН.

Читайте також:

У Мінфіні пропонують підвищити ПДВ до 25%

На українські банки чекає друга хвиля кризи через проблемні кредити

Ющенко підписав закон про заборону збільшувати відсотки по кредитах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: