За непогашений борг братимуть податок

Непогашений борг прирівняли до прибутку, тепер з нього необхідно сплачувати 15% податку від суми.

Відтепер з невиплачених боргів треба платити податок в розмірі 15% від суми боргу. Відповідний закон, прийнятий Верховною радою, прирівнює заборгованість до прибутку, як це роблять у країнах Євросоюзу.

У Державній податковій адміністрації зазначають, що якщо вам пробачили позику до 2007-го року, необхідно подавати до податкової декларацію, де має бути відображена відповідна сума, а також сплатити податок.

Цьогоріч під пильну увагу митників насамперед потрапить бізнес. До 2007-го борги пробачали переважно підприємствам, запевняють аналітики. Черга до тих, хто позбувся боргу під час кризи, дійде пізніше.

"У 2012 році ми зможемо побачити масових характер 9стягнення податку – ред.) по фізичним особам. Перш за все по тим боргам, які списувались по автокредитованню та іпотеці", - вважає фінансовий аналітик Олександр Охріменко.

У податковій гадають, що нововведення може й не дожити до того часу. Однак адвокат Леся Ковтун вважає, що ДПА тлумачить закон на власний розсуд. І тим, хто має списаний борг, хвилюватись не варто.

"Така заборгованість взагалі не включається у базу оподаткування фізичної особи, вона самостійно сплачує податок лише з той заборгованості яка є дійсною", - пояснює адвокат.

Більше того, вносити дані з непогашених, відкритих кредитів треба буде лише з 2011 року, запевняє Ковтун. У випадку отримання від ДПА повідомлення про необхідну сплату податку з заборгованості радить звертатися до суду та оскаржувати рішення.

Докладніше дивіться в сюжеті ТСН.

Читайте також:

У Мінфіні пропонують підвищити ПДВ до 25%

На українські банки чекає друга хвиля кризи через проблемні кредити

Ющенко підписав закон про заборону збільшувати відсотки по кредитах

ВідеоПодаток з боргу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: