Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За пільговий період в Україні легалізувалася кожна шоста "євробляха"

Але вп’ятеро більша кількість машин лишилася на нелегальному становищі.

Кожна шоста "євробляха" легалізувалася в Україні – власники понад 120 тисяч автомобілів скористалися пільговою процедурою розмитнення авто на європейських номерах. Нині митні пости штурмують українці, які намагаються встигнути завезти машини зі знижкою в 50%, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чернівецьку митницю штурмують водії на "євробляхах". "Не було грошей, колядував, ходив позичав, серйозно", - пояснює свою затримку один із покупців. Люди нарікають, що пільговий період був закороткий, тому його слід продовжити. Митники ж жаліються на українських водіїв, які подачу документів затягують на останні дні. "Ми і в неділю, і в суботу, я тут скоро розкладачку принесу", - говорив начальник Чернівецької митниці ДФС України Микола Салагор.

ВідеоВ Україні водії легалізували кожну шосту "євробляху"

Власники понад 120 тисяч автомобілів скористалися пільговою процедурою розмитнення авто на європейських номерах. Нині митні пости штурмують українці, які намагаються встигнути ввести євроавтомобілі зі знижкою в 50%. 

В Україні водії легалізували кожну шосту "євробляху"

Чернівецька митниця в топ-п’ятірці за кількістю легалізованих "євроблях" в Україні, а от митний пост на Київщині повихвалятися чергами не може, бо їх там немає – власники подають документи в електронному вигляді. Вартість придбаних за кордоном авто відслідковується, тож 20-річний Opel Astra, придбаний за 700 євро, розмитнити стане аж у 56688 гривень. Рекордна ж сума з розмитнення належить 6-річному Porcshe 911, за який власнику довелося викласти 766 тисяч гривень – навіть 5-річний Bentley вийшов трохи дешевшим, а елітні Mercedes тягнули "всього лиш" на півмільйона.

Найдорожчі Євробляхи від ДФС
ДФС

У Дмитра 4-літровий Dodge, який він придбав два роки тому за 6 тисяч євро. Щоб отримати українські номери, треба доплатити ще стільки ж. Київський бізнесмен витрачати такі гроші не збирається. "Або поставлю на стоянку, або віддам на розбору, або вивезу", - ще не вирішив він.

За офіційною статистикою, від 2015 року до України завезли 640 тисяч "євроблях", неофіційна цифра в рази більша – понад 2 мільйони. Пільговим розмитненням скористалися далеко не всі. "Громадяни України здійснили митне оформлення 123 тисяч 971 автомобіля на єврономерах. Загальна сума надходжень 7 мільярдів 672 мільйонів гривень", - повідомив заступник міністра фінансів Сергій Верланов. У "Автоєвросилі" переконані, що могло бути в кілька разів більше. "Якщо ви заберете коефіцієнт віку у формулі розрахунку, ми гарантуємо – до бюджету прийде 120 мільярдів гривень", - каже голова громадської організації Олег Ярошевич. Але в уряді непохитні: податки зменшувати не планують, пільговий період не подовжуватимуть. Із 23 лютого 50-відсоткова знижку при сплаті акцизу скасовують, а з 24 травня всіх порушників строку транзиту чи тимчасового ввезення суворо каратимуть – штрафами та конфіскацією.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції