За рік ціни на квартири в новобудовах зростуть на чверть: експерт назвав причини

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За рік ціни на квартири в новобудовах зростуть на чверть: експерт назвав причини

УНІАН

За підсумками 2021 року вартість квартир на первинному ринку може зрости на 25%, прогнозують фахівці.

Від січня 2021 року житло на первинному ринку зросло в ціні на 15-18%, на вторинному – на 7-10% залежно від регіону.

Про це повідомляє Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України.

Впродовж липня - середини серпня цінова динаміка буде відносно стабільною. Але вже від другої половини  серпня і до середини грудня варто очікувати суттєвих цінових змін.

В АФНУ прогнозують, що до кінця 2021 року вартість квартир може збільшитися ще на 5-7% на первинному та на 3-5% на вторинному ринках житла. Тож за підсумками 2021 року вартість квартир на «первинці» може зрости до 25%, а на вторинному ринку - до 12%.  

Водночас, за даними Асоціації, у 2021 році спостерігається суттєвий ріст рівня попиту: за 6 місяців він зріс більш як на 20% і наявні всі передумови для його подальшого зростання.

«Ринок житла є фактично безальтернативним для того, щоб зберегти та примножити наявні кошти. Саме тому впродовж 6 місяців, попри 2 локдауни, попит на житло зростає на 3-5% щомісяця», - пояснює президент АФНУ Юрій Піта.  

Фахівець відзначає два фактори, що впливають на зростання попиту, і, відповідно, на цінову динаміку – розвиток іпотеки та більш лояльні програми забудовників із розтермінування. За його словами, у громадян з’явилося більше можливостей стати власниками житла навіть за відсутності коштів на оплату повної вартості квартири.

Президент АФНУ відзначає, що досі ринок нерухомості є безальтернативним для збереження та примноження коштів. Так, порівняно з 2020 роком, кількість інвестиційних угод з метою збереження коштів на первинному ринку зросла щонайменше на 15%, і становить понад 60% в загальній структурі продажів житла.

«Одно- та двокімнатні квартири є найбільш популярними для інвестицій, адже попит на малогабаритне житло площею 35-50 «квадратів» є надто високим, а ціни зростають щорічно на 2-5%», - підкреслив Юрій Піта.

За його словами, збільшення вартості житла спонукають інфляційний стрибок і економічна непрогнозованість в країні.

«З початку року купівельна здатність гривні зменшилася офіційно на 9%, а фактично, на думку економістів, на всі 15-20%. В умовах зростання цін на всі групи товарів та послуг, цілком очікувано що це позначилося на вартості житла», - зазначив фахівець.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроєкт №5600 про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів.

Проєкт закону передбачає введення 20%-го ПДВ на продаж житла на вторинному ринку та збільшення ставки податку на дохід фізичних осіб (ПДФО) з 5% до 18% під час продажу третього й наступних об’єктів нерухомості протягом року.

В АФНУ прогнозують, що в разі запровадження на первинному ринку ПДВ та 18%-го податку з продажу 3-го об'єкта нерухомості на рік, ціни на житло в новобудовах можуть суттєво зрости, що автоматично зачепить і вторинний ринок.

Наступна публікація