Перейти до змісту
За рік гастарбайтери надіслали до України 3 млрд доларів

За рік гастарбайтери надіслали до України 3 млрд доларів

Незважаючи на фінансову кризу потік грошей, що надходить до України, виявився рекордним за всю історію.

У 2009 році через системи грошових переказів до України надійшло майже 3 млрд доларів - на 16% більше, ніж роком раніше. Найбільше грошей надійшло з Росії, де працює близько 2 млн українських заробітчан.

Результати роботи систем грошових переказів за 2009 рік свідчать: незважаючи на фінансову кризу потік грошей, що надходить до України, виявився рекордним за всю історію. Так, за минулий рік за допомогою Western Union, "Юністрім" та інших операторів до України зайшло 2,94 млрд доларів, що на 16,25% більше, ніж роком раніше. За цей же час з нашої країни було відправлено тільки 510 млн доларів (плюс 33,5% порівняно з 2008 роком).

Таке зростання обсягів ринку переказів у непростий кризовий рік експерти в першу чергу пояснюють збільшенням кількості українців, що виїхали на заробітки за кордон. "В Україні за останні півтора роки багато людей втратили роботу і були змушені виїжджати на заробітки, за рахунок цього збільшилася кількість переказів", - відзначив директор департаменту платіжних систем Нацбанку Віктор Кравець.

Більш того, незважаючи на збільшення рівня безробіття практично у всіх країнах, де працюють наші співвітчизники, їх масові скорочення практично не торкнулися. "Мігранти менш схильні до звільнення, ніж місцеве населення, оскільки готові працювати за менші гроші", - пояснив експерт НБУ Андрій Гайдуцький. За його словами, погіршення економічної ситуації в Україні спричинило зниження загального рівня життя, що змусило мігрантів збільшити середню суму переказу.

За експертними оцінками, найбільше грошей до України за минулий рік було надіслано з Росії. "Понад усе переказів до України як і раніше йде з Росії, потім йде "золотий трикутник" - Іспанія, Італія, Португалія, далі - Чехія і Польща, потім - Канада та США", - пояснив заступник голови правління банку "Фінанси та Кредит" Ігор Львов.

Це пояснюється тим, що майже половина всіх українських гастарбайтерів працює в Росії. "За межами країни на початок 2009 року працювало 4,93 млн українських громадян, які за 2008 рік заробили близько 35 млрд доларів. У Росії, за нашими оцінками, працює близько 2 млн українців", - сказав експерт НБУ Андрій Гайдуцький.

Успіхи іноземців, що працюють в Україні, набагато скромніші. За даними Світового банку і ОЕСР, працює близько 6 млн іноземних громадян. За офіційними даними НБУ, минулого року вони відправили на батьківщину всього близько 510 млн доларів.

Читайте також:

В Італії влада відібрала в українських заробітчан дитину

Українці в Чехії проігнорували програму добровільного повернення додому

Росія знизила в два рази кількість вакансій для трудових мігрантів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин