За рік керівництва НБУ Кирилом Шевченком валютний ринок став більш прозорим і цивілізованим - профільний комітет Ради

Дата публікації
За рік керівництва НБУ Кирилом Шевченком валютний ринок став більш прозорим і цивілізованим - профільний комітет Ради

За оцінкою Комітету, НБУ зберігає послідовність монетарної політики.

Під керівництвом Кирила Шевченка Нацбанк України протягом останнього року зробив валютний ринок більш цивілізованим, стабільним і прозорим.

Про це йдеться у листі Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, опублікованому на сайті Верховної Ради.

Серед інших успіхів НБУ, голова Комітету Данило Гетманцев особливо відзначив дії Нацбанку під час пандемії COVID-19, завдяки яким були забезпечені підтримка економіки та ліквідності у банківській системі.

За оцінкою Комітету, НБУ зберігає послідовність монетарної політики: "Зараз діє інфляційне таргетування і плаваюче курсоутворення, що дозволило утримати інфляцію за підсумками 2020 року в межах цільового коридору 5%, а також проактивно реагувати на несприятливі інфляційні процеси у 2021 році".

Крім цього, було проведено ряд заходів, спрямованих на активізацію кредитування, що сприяло значному прискоренню темпів зростання фінансування малих і мікропідприємств, роздрібного кредитування, особливо іпотечного.

Одночасно триває процес гармонізації регулятивних вимог до банків відповідно до положень європейського законодавства, що, в свою чергу, підвищує ефективність і забезпечує стабільну діяльність банківської системи.

"Частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках істотно знизилася за останній рік: з 49,6% на 1 червня 2020 року до 37,9% на 1 червня 2021 року. Такому зрушенню сприяли розроблені Національним банком України вимоги до організації процесу управління проблемними активами", - йдеться у документі.

Окремо Данило Гетманцев відзначає, що з 1 липня 2020 функції Національного банку України суттєво розширилися і до них додалися регулювання і нагляд в небанківському фінансовому секторі, до якого відносяться страхові, лізингові, фінансові компанії, кредитні спілки та ломбарди. У цій сфері, за оцінкою Комітету, йде активний процес перезавантаження і вдосконалення законодавчої бази.

Нагадаємо, нещодавно Кирило Шевченко повідомляв про відновлення спільної роботи НБУ і Мінфіну США з повернення активів колишніх власників ліквідованих банків.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email
Наступна публікація