За рік пісний борщ в Україні подорожчав майже у два з половиною рази, традиційний – в півтора

За рік пісний борщ в Україні подорожчав майже у два з половиною рази, традиційний – в півтора

Тим часом середня зарплата в країні зросла на 22%.

За рік в Україні традиційний борщ із м’ясом зріс у ціні на 41%, а пісний – у 2,4 рази.

Про це повідомив голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко у Facebook.

Тим часом середня зарплата в країні зросла на 22%, піднявшись із 8382 грн у березні минулого року до 10237 грн у березні 2019. Мінімалка зросла на 12%, із 3723 грн до 4173 грн.

За словами Дорошенка, переважна кількість пенсіонерів, а саме ті, хто вийшов за віком, стали отримувати на 15% більше. У березні 2018 року це було в середньому 2570 грн на місяць, а в цьому році – 2943 грн. Друга за кількістю пенсіонерів група, із інвалідністю, мають більше на 6%, збільшивши пенсію від 1982 грн до 2095 грн.

"Це означає, що доходи ні однієї групи українців не поспівають за зростанням легендарного українського борщу", - підсумував він.

Він пояснив, що для розрахунку взяли найпростіший рецепт борщу: свинячі ребра – 600гр, картопля та буряк – по 500гр, капуста – 300гр, морква та цибуля – по 200гр, вода – 3л, лавровий лист, сіль, чорний перець – за смаком, сметана – 200гр, головка часнику – 50г. Пісний борщ рахували за таким самим рецептом, але без м’яса та сметани.

"Починаємо приготування цієї смачної страви за середніми цінами у великих продуктових мережах станом на початок травня 2018 і 2019 років. Традиційно ми рахували за цінами статистики, але зараз взяли великі торговельні мережі. До вартості борщу ми не включаємо один лавровий лист, сіль і чорний перець – ці продукти мало впливають на динаміку ціни", - додав Дорошенко.

За рік пісний борщ подорожчав у 2,4 рази В Україні та за кордоном борщ завжди асоціюється з національною кухнею. Але...

Опубліковано Alexey Doroshenko Вівторок, 14 травня 2019 р.

Нагадаємо, експерти порахували вартість молочних продуктів: від початку року найбільше подорожчало масло. 200 грамів коштує понад 40 грн.

Відео Минулого року сало подорожчало у середньому на 11% - економічні новини

Найдорожче сало пропонували у Києві, Київській області та на Миколаївщині. А найдешевше можна було купити у Тернополі, на Волині та Житомирщині.Отримувачі субсидії зможуть залишати собі зекономлені кошти у разі ощадливого споживання енергоносіїв.Українські яблука продали у 18 країн світу. Окрім традиційних споживачів – Білорусі та Молдови, вперше в переліку з'явились нові країни.Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді. 

Минулого року сало подорожчало у середньому на 11% - економічні новини

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів