За рік Януковича гречка подорожчала на 300%

За рік президенства Віктора Януковича, в Україні істотно підвищилися ціни на продукти харчування. Зокрема, ціна на гречку підскочила більше, ніж на 300%.

У перший рік президентства Віктора Януковича основні продукти харчування значно подорожчали.

Найбільше за цей період подорожчала гречка - ціна на цей продукт виросла більш ніж на 300%. Причина такої динаміки - зниження врожаю гречки та відсутність в країні запасів цього продукту для боротьби з дефіцитом, пише "Дело".

Весь асортимент молочних продуктів подорожчав на 20-150% - ціни на "молочку" штовхали вгору подорожчання і дефіцит сировини на внутрішньому ринку, зовнішні фактори і необхідність переробників платити ПДВ до бюджету, в той час як раніше вони перенаправляли суму податку на закупівлі сировини.

Овочі подорожчали в середньому на 40%, капуста коштувала рекордні в історії України 7 грн/кг. Соняшникова олія, ціна на яку була однією з найстабільніших в Україну і майже весь рік трималася на рівні 10-11 грн/літр, на початку 2011 року різко подорожчала до 16 грн/літр.

Хліб, завдяки жорсткому адміністративному регулюванню цього бізнесу місцевою владою, подорожчав у межах інфляції, додаючи до ціни 1%/місяць.

Нагадаємо, у світі також відзначаються рекордно високі ціни на продукти.

Читайте також:

Половина українців вже боїться продовольчої кризи

Янукович пояснив, чому в Україні найвищі ціни

Україна домовилася з МВФ: газ подорожчає на 30%, комунальні тарифи на 62%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: