За рік золотовалютні резерви Нацбанку зросли на понад третину

НБУ накопичив понад 14 мільярдів доларів США.

Станом на 1 серпня міжнародні резерви Національного банку України зросли порівняно з початком липня на 94 млн доларів – до 14 млрд 82 млн доларів. Обсяг резервів зростає четвертий місяць поспіль. Порівняно із серпнем минулого року зростання становить 35,7%.

"Збільшення резервів у липні відбулося насамперед завдяки купівлі Національним банком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку та поповнення резервів. Чиста купівля валюти Національним банком протягом місяця становила 257,8 млн доларів США. Аукціонів з продажу валюти Національний банк протягом липня не проводив. Також нарощуванню резервів сприяло надходження на користь уряду від розміщення валютних ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) на суму 98 млн доларів США. Збільшення резервів відбулося, незважаючи на проведення платежів уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі 329,7 млн доларів США. У тому числі 232,8 млн доларів США було спрямовано на обслуговування та погашення за державними цінними паперами", – уточнили в НБУ.

У прес-службі регулятора наголошують, що "за результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,6 місяці імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань і поточних операцій уряду та Національного банку України".

Нагадаємо, НБУ планує втричі збільшити золотовалютні резерви до 2020 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: