За скасування зимового часу українці заплатять по 500 грн

Дата публікації
Перегляди
5777
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За скасування зимового часу українці заплатять по 500 грн

За скасування "зимового" часу українці заплатять по 500 грн / Фото: УНІАН

Через скасування переходу на зимовий час населенню доведеться зробити платне перепрогамування лічильників електроенергії.

Скасування Верховною Радою переходу на зимовий час потягне за собою перепрограмування всіх лічильників електроенергії в країні, що може коштувати населенню чималих витрат.

Зокрема, як повідомив начальник управління НКРЕ Владислав Попович, таке рішення депутатів більшості призвело до виникнення великих проблем у сфері комерційного обліку електроенергії в оптовому і роздрібному ринку.

"Рішення Верховної Ради захопило зненацька енергетиків в цьому аспекті, оскільки фактично весь оптовий ринок здійснює облік погодинно, лічильники фактично всі прив'язані до часу. Відповідно, прийняті зміни вимагають перепрограмування всіх лічильників, що фізично неможливо виконати у термін до 30 жовтня. Лічильники, не зважаючи на рішення Ради, 30 жовтня перейдуть на зимовий час", — зазначив він.

Зараз є інформація, наголосив чиновник НКРЕ, що багато обленерго дають приписи для споживачів щодо термінового перепрограмування лічильників. А це 13 тисяч таких точок обліку на оптовому рівні, та 200 тис. на рівні роздрібного ринку.

"Це рішення потягне за собою значні витрати на перепрограмування – 82 грн на один лічильник, при тому, що частина з них не підлягає перепрограмуванню і потребує заміни. При цьому деякі обленерго просять до 500 грн за перепрограмування обладнання", — повідомив Попович.

Якщо частину лічильників вдасться перепрограмувати, а частину ні, година розбалансу по комерційному обліку – це значні втрати. При цьому на сьогодні не можна прогнозувати, які будуть наслідки для системи комерційного обліку оптово-роздрібного ринку, підкреслив представник НКРЕ.

Крім того, рішення Верховної Ради призведе до економічних втрат та спричинить труднощі функціонування банківських систем та міжнародних транспортних перевезень.

Нагадаємо,20 вересня Верховна Рада ухвалила постанову "Про зміну порядку обчислення часу на території України".

Даною постановою передбачено установити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години.

Читайте також:

Через відмову переводити стрілки може постраждати біржа

Закарпатці вимагають перехід на зимовий час, бо не хочуть схід сонця о 10-й ранку

Влада остаточно відмовилась від переведення стрілок

У Львові хочуть ввести власний час

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5777
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація