За три роки долар знецінився удвічі

Долар відносно вартості золота знецінився за три роки у 2,2 разу.

Реальна цінність долара впала за 2008-2011 роки в 2,2 разу. Такого висновку дійшли фахівці Центру економічних досліджень Інституту глобалізації та соціальних рухів (ІГСО).

Вивчення цінової динаміки золота - вартісного еквівалента сучасних валют - показує їх прискорене знецінення, зазначають експерти. Ринок золота не створює класичної бульбашки, а зростає під впливом знецінення грошей з вини фінансової політики урядів і поглиблення кризи.

Гроші знецінюються швидше, ніж в 2001-2008 роках. "Після певного часу надійного долара - 1990-х років, настав другий етап його абсолютного ослаблення: завдяки щедрій антикризовій політиці Білого дому валюта США подвоїла в 2008-2011 роках швидкість вартісного падіння", - зазначає Василь Колташов, керівник Центру економічних досліджень ІГСО.

За його словами, у золотому обчисленні поточна ціна бареля нафти у 110 доларів рівнозначна 50 доларам 2008 року.

Як повідомлялось, на початку вересня ціна золота досягла 1864 дол. за тройську унцію (31,1 грама), що більш ніж у вдвічі перевищує рівень перших тижнів світової кризи. На початку 2008 року ціна золота становила 856 дол. за унцію. За період економічного зростання воно різко подорожчало. Ціна тройської унції на кінець 2001 року становила лише 279 дол.

Читайте також:

Азаров вважає долар слабкою валютою

Українці тримають у банках понад 18 мільярдів доларів

Українцям радять тримати заощадження у валюті і не скуповувати золото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: