Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За умов жорсткого карантину гроші в більшості українців закінчаться через чотири тижні - опитування

Найшвидше гроші закінчаться у жителів сходу України.

Під час свого засідання 25 березня Кабінет міністрів ще на місяць, до 24 квітня, подовжив карантин задля недопущення масового поширення нового коронавірусу COVID-19. Також був запроваджений режим надзвичайної ситуації на всій території країни. Водночас українці кажуть, що грошей за умов жорсткого карантину їм вистачить максимум на чотири тижні. І то не всім.

Дослідницька компанія Gradus опублікувала результати опитування українців про їхні фінансові ресурси. Людей запитали, на скільки часу у них вистачить грошових ресурсів, враховуючи можливість введення жорсткого карантину. Відповіді такі:

  • 19% відповіли, що грошей вистачить на один тиждень або менше.
  • 36% - на два тижні або менше (це включає 19% вище).
  • 57% - на чотири тижні або менше (це включає 36% вище).
  • 15% - не змогли відповісти на запитання.

Особливо складна ситуація на сході, де у 68% закінчаться гроші за чотири тижні. В Києві ситуація найкраща і таких людей є 44%.

опитування про гроші на карантині
Тимофій Милованов/Facebook

"Що ці цифри означають? Що зупинка економіки через карантин може призвести до наслідків значно гірших, ніж сама хвороба. І дуже швидко. Через місяць люди просто не будуть мати за що їсти. І тоді настане справжня трагедія. Як сказав Трамп у понеділок: "Ми не можемо дозволити, щоб вирішення проблеми (коронавірусу) стало гіршим за саму проблему", - написав у Facebook колишній міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції