За вересень Нацбанк продав більше мільярда доларів

НБУ продав з 1 вересня 1,15 млрд дол., проте золотовалютні запаси поки не зменшилися, а підстав для коливання курсу гривні немає.

Петро Порошенко
УНІАН
Петро Порошенко розповів, що Україна майже розрахувалася з великими боргами
Сукупні інтервенції Нацбанку з початку вересня перевищили 1,15 мільярда доларів.

Про це повідомив голова Ради НБУ Петро Порошенко.

За його словами, з цієї суми 450 млн дол. були продані на аукціонах.

Голова Ради Нацбанку зазначив, що поточний розмір золотовалютних резервів країни все ще перевищує 28 млрд дол. (на початок вересня він складав 28,9 млрд дол.) не дивлячись на продаж істотних обсягів валюти.

У серпні інтервенції НБУ на підтримку гривні склали 0,87 млрд дол., у липні - 1,12 млрд дол. і в червні - 0,69 млрд дол.

За його словами, економічні підстави для високої волатильності курсу гривні відсутні: цінова ситуація з основних продуктів українського експорту дозволяє прогнозувати за підсумками 2009 року позитивне значення сальдо платіжного балансу країни.

Порошенко підкреслив, що український експорт зростає в результаті збільшення зовнішнього попиту на сільськогосподарську та металургійну продукцію.

Крім того він зазначив, що тиск на курс гривні з боку зовнішніх боргів істотно знизився.

Голова Ради НБУ нагадав, що суверенні та квазісуверенні борги України своєчасно погашаються: на середу заплановано погашення зовнішніх зобов'язань державним "Укрексімбанком", який має у своєму розпорядженні коштами для розрахунків.

"У нас залишається, фактично, єдина велика виплата - це борг "Нафтогазу". Урядом та компанією застосовуються відповідні заходи для забезпечення його реструктуризації", - додав Порошенко.

У той же час він визнав, що істотний вплив на курсову динаміку має жорсткість монетарної політики Нацбанку.

"З першого вересня Нацбанк проводить набагато більш жорстку монетарну політику. Ми майже не випускали гроші в обіг: жоден банк не був рефінансований, не були монетизовані цінні папери уряду", - сказав він.

Читайте також:

Бюджет Києва має дефіцит у 5 млрд гривень

Офіційний курс гривні впав до нового історичного мінімуму

НБУ збирається ліквідувати ще 5 проблемних банків

Тимошенко: після виборів долар впаде до 6,5 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: