Заборгованість по відшкодуванню ПДВ виросла на третину

В податковій заявили, що сума простроченого відшкодування ПДВ в Україні досягла 16 млрд гривень.

Заборгованість по відшкодуванню податку на додану вартість виросла в 2010 році на 30% - до 28,3 млрд грн через бюджетні проблеми, повідомив заступник голови Державної податкової адміністрації Сергій Чекашкін.

"Причина такої ситуації зовсім не в тому, що ми затягуємо перевірки або не хочемо перевіряти. Насправді у нас підтверджена сума (відшкодування ПДВ) складає вже 23 млрд гривень. Темпи відшкодування цього року істотно скоротилися", – сказав він в ході "круглого столу" в понеділок, 12 квітня.

За його даними, сума простроченого відшкодування ПДВ досягла 16 млрд грн. Чинним законодавством 60 днів дається податковій на перевірку обгрунтованості заявки на відшкодування і ще 10 днів на фактичне відшкодування.

Заступник голови податкового відомства також повідомив, що відшкодування ПДВ на 3 млрд грн оскаржується ДПАУ в судах або готується до цього.

Чекашкін також повідомив, що в 2010 році було відшкодовано ПДВ на суму 4 млрд грн, тоді як всього поступило заявок на 11 млрд грн, з яких вимоги на 1 млрд грн ДПАУ визнала необгрунтованими. Чиновник також відзначив, що в 2010 році середньомісячна заявка дещо знизилася по порівнянню в попереднім роком і складає 3,6 млрд грн.

Раніше вже повідомлялося, що президент Віктор Янукович доручив Генеральній прокуратурі і Службі безпеці України забезпечити прозорість механізму відшкодування ПДВ.

Читайте також:

Азаров повідомив, коли зникнуть усі проблеми з ПДВ

Відносно колишнього керівництва ДПА будуть порушені кримінальні справи

Янукович сказав Медведьку "повідбивати руки тим, хто чіпатиме ПДВ"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: