Заборгованість по зарплатах сягнула мільярда гривень

За даними Федерації профспілок, загальна заборгованість по заробітній платні становить вже 1 млрд. грн.

В Україні загальна заборгованість по заробітній платні становить на сьогодні понад 1 млрд. грн. і щомісячно росте на 0,5 млн. грн.

Про це заявив голова Федерації профспілок України Василь Хара. "Ситуацію катастрофічною назвати ще не можна, але такого ми не бачили з початку 90-х", - сказав він.

За словами Хари, зараз у центрах зайнятості зареєстровано 980 тис. людей, але в реальності безробітних більше. "Керівники підприємств відправляють співробітників у неоплачувані відпустки. Люди фактично не працюють, але юридично безробітними їх назвати не можна", - сказав голова ФПУ.

За словами Хари, тільки за 20 днів січня 2009 р. без роботи лишилися 54 тис. людей. Найбільша кількість безробітних - у Вінницькій, Донецькій, Харківській областях. "Зараз в Україні не працює третина підприємств. Найбільші проблеми - в будівництві, хімічній промисловості, машинобудуванні, у шахтарів. Можна вже сказати, що страждають не окремі підприємства, а цілі галузі", - сказав він.

В той же час, Міністерство праці заявило, що станом на 1 лютого заборгованості із заробітної плати у бюджетній сфері в Україні немає.

За даними Секретаріату президента станом на 30 січня в Україні зареєстровано 930 тис. безробітних.

В цілому по Україні на одну вакансію претендують 10 безробітних. У Черкаської області цей показник складає 76 чоловік. Такими є дані Головного управління праці і зайнятості населення.

Читайте також:

За невиплату зарплати у Херсоні порушили кримінальну справу

Депутатам не виплачують зарплату

Мінпраці: заборгованості із заробітної плати немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: