Заборгованість з ПДВ сягнула 2,9 млрд гривень

У вересні більш ніж на 1 млрд гривень збільшилося відшкодування заборгованості з ПДВ "живими" коштами.

На сьогоднішній день заборгованість з ПДВ становить 2,9 млрд гривень. Про це на брифінгу повідомив голова Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) Олександр Папаїка.

За його словами, у вересні більш ніж на 1 млрд гривень збільшилося відшкодування заборгованості з ПДВ "живими" коштами.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомляв, що станом на 1 жовтня заборгованість по ПДВ становила 3 млрд грн. Азаров відзначав, що уряд виконав узяті на себе зобов'язання щодо зменшення податку на додану вартість перед МВФ.

Відзначимо, що 1 жовтня ц.р. Папаїка відзначав, що заборгованість по ПДВ перед іноземними компаніями буде погашена до 10 жовтня.

Також 30 вересня ц.р. Азаров обіцяв, що заборгованість по ПДВ перед польськими компаніями буде ліквідована до кінця року, і з наступного року буде проходити в автоматичному режимі.

У той же час 21 вересня ц.р. президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах заявляв, що підприємства задекларували до відшкодування 21 млрд грн ПДВ з травня 2010 р. За його словами, інвестори пішли на покупку ПДВ-облігацій, якими уряд погашало заборгованість, сформовану до травня 2010 р., хоча прибутковість цінних паперів у середньому становить 5,5% на рік, а облігації випущені на 5 років.

Нагадаємо, що деякі аналітики в середині вересня ц.р. прогнозували, що Міністерство фінансів, може зіткнутися з труднощами в питаннях покриття бюджетного дефіциту і відшкодування ПДВ без залучення зовнішнього фінансування.

Так, на їхню думку, в серпні-жовтні заборгованість з відшкодування ПДВ буде накопичуватися в сумі близько 3-4 млрд грн. на місяць (МВФ допускає період вивірки заявок на повернення ПДВ в 60 днів, тому заборгованість, що з'явилася в листопаді-грудні, не буде визнана простроченою).

Читайте також:

Держбюджет України виконано на 65%

Рада відмовилась запровадити податкові канікули для малого бізнесу

Уряд звільнить будівельників від ПДВ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: