Задля кредиту МВФ уряд погодився підвищити ціни на газ

Міжнародний валютний фонд повідомив, на які його умови пішла Україна задля отримання третього траншу кредиту, і як не втратити ці гроші.

Місія Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду під головуванням Джейли Пазарбазіолу, яка завершила свою роботу в Україні, оприлюднила звіт про підсумки свого українського візиту.

Експерти МВФ, зокрема, підкреслили, що рішення про надання Україні третього траншу кредиту в розмірі 3,3 мільярда доларів є технічним. У той же час, остаточне рішення про виділення грошей Україні ухвалить Рада директорів фонду.

Водночас місія МВФ відзначила, що надання третього траншу залежить від виконання українською стороною певних зобов`язань. "Завершення другого перегляду Радою директорів зумовить надання Україні траншу фінансування у розмірі 2,125 мільярда СПЗ (близько 3.3 мільярда доларів за умови здійснення попередніх заходів", - відзначили у фонді.

Експерти не назвали переліку цих заходів, проте відзначили, що "для завершення другого перегляду програми необхідно, щоб парламент ухвалив зміни до законодавства, спрямовані на посилення законодавчої бази для розв’язання проблем банків".

Місія також наголосила, що "макроекономічна та фінансова політика в Україні у цілому запроваджувалися відповідно до плану. Кількісні критерії ефективності щодо грошової бази, чистих міжнародних резервів та балансу коштів загального сектору державного управління станом на кінець травня було виконано. Влада досягла гарних результатів у розв’язанні питань системних проблемних банків та розробці пов’язаних із цим питанням змін до законодавства".

Разом із тим, звернули увагу у фонді, хоча "фінансова напруженість послабилася, однак – як і в інших країнах регіону – економічний спад виявився більш відчутним, ніж очікувалося". У зв`язку з цим МВФ вперше офіційно оприлюднив складові свого переглянутого макроекономічного прогнозу для України, за яким "реальний ВВП у 2009 році за очікуваннями може скоротитися на 14 відсотків проти 8 відсотків, що  передбачалися під час першого перегляду програми".

Таке "більш відчутне скорочення зробить свій внесок у швидке поліпшення балансу рахунку поточних операцій, однак, і надалі послаблює ситуацію з доходами уряду", зазначається у прес-релізі місії МВФ. Водночас, "динаміка інфляції виявилася кращою за очікування".

МВФ також переглянув "цільовий показник дефіциту загального сектора державного управління на 2009 рік, замінивши його з 4 відсотків на 6 відсотків ВВП, до чого необхідно додати дефіцит НАК "Нафтогаз України" у обсязі 2.6 відсотка ВВП".

Місія фонду також повідомила, що український уряд взяв на себе зобов'язання стосовно:

- щоквартального підвищення тарифів на газ, із забезпеченням при цьому ефективної системи соціального захисту;

- усунення структурного дисбалансу у фінансовому становищі НАК "Нафтогаз";

- поліпшення ефективності корпоративного управління компанією.

У МВФ також наголосили, що президентські вибори в Україні не повинні стати на заваді успішній реалізації програми. "Надзвичайно важливо, щоб влада України запроваджувала всі необхідні заходи – у тому числі у період наближення президентських виборів – для того, щоб утримувати розвиток фіскальних процесів у відповідності із цільовими показниками програми. Також надзвичайно важливо забезпечити поступ у царині податкової та пенсійної реформи, оголошених на 2010 рік. Ці реформи сприятимуть забезпеченню фіскальної стабільності на середньо-термінову перспективу і допомагатимуть економіці вийти з кризи", - додали у фонді.

Нагадаємо, Україна досягла з Міжнародним валютним фондом технічної угоди щодо отримання третього траншу антикризового кредиту в розмірі 3,3 мільярда доларів. Рішення про виділення Україні кредиту в розмірі 16,4 мільярда доларів МВФ ухвалив у листопаді минулого року. З тих пір Україна отримала два транші кредиту - в розмірі 4,5 і 2,8 мільярда доларів відповідно.

За словами прем'єра Юлії Тимошенко, 1,9 мільярда доларів і з грошей, отриманих від МВФ, підуть на виплату зовнішніх боргів України

Крім того, прем'єр назвала співпрацю з МВФ важливим чинником боротьби України з фінансовою кризою.

Читайте також:

Більшу частину мільярдів МВФ Україна пустить на борги

МВФ покращив прогноз інфляції в Україні

МВФ покращив прогноз інфляції в Україні

Кабмін затвердив "лист намірів" до МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: