Закон про ринок землі у другому читанні депутати можуть розглянути і ухвалити цього тижня

Закон про ринок землі у другому читанні депутати можуть розглянути і ухвалити цього тижня

Фото: unsplash.com

До законопроєкту внесли понад чотири тисячі правок.

Закон про ринок землі у другому читанні народні депутати можуть розглянути та ухвалити вже цього тижня. Остаточну редакцію документа презентували журналістам, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

До законопроєкту внесли понад чотири тисячі правок. Згідно з оновленим текстом, купувати землю зможуть громадяни України, територіальні громади, держава та українські компанії. Право власності на землю зможуть отримати банки, але лише як предмет застави.

Впродовж двох років фінустанови мають продати такі земельні ділянки. До проведення референдуму іноземці та фірми з-за кордону не зможуть придбати українську землю. В одні руки дозволять придбати не більше десяти тисяч гектарів.

Законопроєкт передбачає, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок не може бути меншою за їхню нормативну оцінку. Нині це 27,5 тисяч гривень. При цьому розрахунки під час купівлі-продажу землі мають відбуватися виключно у безготівковій формі, а покупець має надати документи, що підтверджують джерела походження коштів. Фермери-орендарі зможуть придбати ділянки на пільгових умовах в розстрочку чи кредит на сім років. 

Закон про ринок землі можуть розглянути та ухвалити вже цього тижня

Закон про ринок землі можуть розглянути та ухвалити вже цього тижня

"Суспільство вимагає недоступу іноземців це гарантовано сьогодні, суспільство вимагає обмеження 10 тисяч гектарів – це той компроміс. Верховна рада України прийме остаточне рішення яке обмеження і у якій формі має бути", - каже міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед своїх засновників іноземців, отримують право купувати українські землі, земельні ділянки тільки у випадку, якщо буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація