Законопроєкт Зеленського про "інвестиційних нянь" Рада відправила на доопрацювання

Дата публікації
Перегляди
477
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Законопроєкт Зеленського про "інвестиційних нянь" Рада відправила на доопрацювання

Фото: Верховна Рада України

Документ у другому читанні підтримали лише 40 парламентаріїв.

Верховна рада направила на повторне друге читання законопроєкт №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями", який парламент схвалив за основу в кінці липня.

Проєкт закону, автором якого є президент України Володимир Зеленський, передбачає низку стимулів для інвестиційних проєктів від 30 млн євро. Зокрема, укладання прямого інвестиційного договору між інвестором та урядом України на 15 років та надання інвестиційного менеджера, уповноваженого на супровід інвесторів у процесі реалізації інвестиційних проєктів. Угода зможе регулюватись міжнародним правом з можливістю міжнародного арбітражу.

До того ж інвестор отримає податкові пільги (звільнення від сплати податку на прибуток, звільнення від мита та ПДВ при ввезенні на територію України нового обладнання), а також спрощене переважне право користування земельною ділянкою для реалізації проєкту зі сплатою орендної плати за спеціальними умовами.

Ще одним бонусом буде забезпечення державним коштом інвестпроєкту автошляхами, лініями зв'язку, тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерними комунікаціями тощо (загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від суми інвестицій у проєкт).

Згідно із законопроєктом, державна підтримка може надаватися у разі, якщо: інвестпроєкт реалізується на території України у сферах переробної промисловості, інфраструктури та логістики, поводження з побутовими відходами, туризму, охорони здоров'я, освіти, спорту (за винятком галузі відновлюваних джерел енергії, добувної промисловості, рослинництва та фінансової сфери); розмір інвестицій у проєкт становить щонайменше еквівалент 30 млн євро; під час реалізації проєкту створюється щонайменше 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% вищою за середню зарплату в галузі у відповідному регіоні; термін реалізації інвестпроєкту не має перевищувати 5 років.

Нагадаємо, що у найближчі два роки в уряді та Офісі президента планують залучити щонайменше два з лишком мільярди доларів інвестицій. Кажуть, Україна цьогоріч відкрила нові можливості та напрямки для тих, хто хоче вкладати в Україну. А щоб інвестувати було простіше, держава підготувала спеціальний гід та планує впровадити "інвестиційних нянь".

Приватизація і няньки для інвесторів: про що говорила українська делегація на форумі у Давосі

Приватизація і няньки для інвесторів: про що говорила українська делегація на форумі у Давосі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
477
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація