Залізниця України та ще чотирьох країн створили новий транзитний коридор

Новий маршрут дозволить скоротити вдвічі-втричі час перевезення вантажів на відміну від транспортування морем.

Залізниці України, Азербайджану, Грузії, Ірану та Польщі створили новий трансконтинентальний транспортний коридор "Південь-Захід" - від країн Індійського океану, Перської затоки до Європи.

Про це у Facebook повідомив керівник "Укрзалізниці" Войцех Балчун.

"Дуже актуальний шлях для України та наших партнерів. Річний товарообіг з Індією, Пакистаном і країнами Перської затоки складає зараз близько 72 мільйонів тонн, у тому числі з європейських країн – понад 25 мільйонів тонн. Зараз 94% цього потоку транспортується морем через Індійський океан, Суецький канал і Середземне море. Основна перевага коридору, над яким ми зараз працюємо у Баку, порівняно з іншими маршрутами, - це короткий транзитний шлях і, як наслідок, у 2-3 рази менше часу, витраченого на перевезення. Близько 12-15 днів проти 30-40 днів морського шляху", - зазначив Балчун.

Новий залізничний маршрут на тисячу кілометрів коротший за інший сухопутний коридор, що проходить територією Росії.

"Тому наші країни бачать у цьому проекті велику перспективу. Тут присутні наші фахівці, зокрема, директор з вантажних перевезень та логістики ПАТ "Укрзалізниця" Максим Кушнірчук. Зараз йде робота над створенням єдиної тарифної системи, щоб учасники могли контролювати вантажі. Створюємо робочу групу, до складу якої увійдуть представники всіх залізничних адміністрацій, що задіяні в процесі. Чекаємо чергового засідання Координаційного комітету на початку вересня в Україні", - уточнив Балчун.

Раніше повідомлялося, що "Укрзалізниця" за перші п'ять місяців 2017 року має чистий прибуток у 100 млн грн.

Залиште свій коментар