Залізниця готує реформи

З квитків зникнуть імена пасажирів, ціна на них підніметься в 2 - 2,5 рази і залежатиме від розташування місця у вагоні.

Зазначення прізвищ та ініціалів пасажирів на залізничних квитках може бути скасовано вже цього року.

Як передає УНІАН, про це повідомив сьогодні на прес-конференції начальник Головного пасажирського управління "Укрзалізниці" Леонід Лобойко.

За його інформацією, скасування зазначення прізвищ на проїзних документах (квитках) уже узгоджено з усіма відповідними міністерствами й відомствами, окрім Міністерства юстиції. Після узгодження з Мін’юстом проект документа буде направлено в Кабінет міністрів України, зазначив Лобойко.

Він підкреслив, що скасування стосуватиметься тільки внутрішніх перевезень, оскільки законодавство низки країн близького зарубіжжя, зокрема, Росії та Казахстану, вимагає зазначати прізвища.

Поїзд
gazeta.lviv.ua
"Укрзалізниця" планує змінити деякі принципи перевезень
"Працюватимемо з цими країнами на залізничній раді країн СНД", - пообіцяв чиновник.

За словами начальника Головного пасажирського управління "Укрзалізниці", скасування зазначення прізвищ ініціюється з метою скорочення часу простою пасажирів біля залізничних кас. Він також повідомив, що вже закінчено роботи з організації продажу квитків за допомогою пластикових карт, а до кінця 2008 року "буде відпрацьовано схему продажу квитків через Інтернет".

Як повідомлялося, Кабінет міністрів у серпні виніс на громадське обговорення проект постанови „Про внесення змін до порядку обслуговування громадян залізничним транспортом”, яким, зокрема, пропонується проводити оформлення повних і дитячих проїзних документів на всі категорії пасажирських поїздів без пред`явлення документів, що засвідчують особу, й без зазначення прізвища та ініціалів особи, для якої придбано проїзний документ.

При цьому оформлення пільгових і безкоштовних проїзних документів пропонується залишити без змін, а саме із зазначенням прізвища та ініціалів пасажира. У приміських квитках прізвище та ініціали особи як і раніше не зазначаються.

Крім того, як повідомляють "Українські новини", "Укрзалізниця" ініціює диференціацію цін на залізничні квитки в залежності від розташування місця у вагоні.

Зі слів Леоніда Лобойка, ця система тільки розробляється й основні принципи диференціації ціни поки не визначено.

Водночас Лобойко повідомив, що, швидше за все, ціна залежатиме від розташування місця в купе, а також від розташування самого купе у вагоні.

"Тобто, наприклад, ми на 10% піднімемо ціну на верхню полицю, але на 10% знизимо на нижню полицю... Тому що тепер ми маємо одну ціну на верхні або нижні місця й ті місця, які розташовані близько до туалету чи в середині вагона", - сказав Лобойко.

Він підкреслив, що диференціація буде відбуватися без збільшення тарифів на пасажирські перевезення.

Крім того, як повідомив Лобойко, "Укрзалізниця" вважає за необхідне збільшити залізничні тарифи в 2-2,5 рази для забезпечення беззбитковості пасажирських перевезень.

"Якщо сьогодні стабілізуються ціни на всі витратні частини, то десь в 2-2,5 рази потрібно підвищити тарифи", - сказав він.

Він додав, що якщо витрати на пасажирські перевезення будуть збільшуватися, то ціну потрібно буде піднімати ще більше, ніж на 50%.

Як повідомляло агентство, "Укрзалізниця" має намір забезпечити беззбитковість пасажирських залізничних перевезень до 2015 року.

"Укрзалізниця" заявляє про 185,3 млн. гривень збитків від пасажирських перевезень червні-серпні 2007 року.

Монополіст залізничних перевезень "Укрзалізниця" об'єднує 6 залізниць.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: