Залізниця закупить вагони

"Укрзалізниця" цього року розраховує витратити 5 млрд. грн. на придбання рухомого складу й техніки в лізинг.

Вагони потягу (Фото: www.obriy.pib.com.ua)
Навіть якщо "Укрзалізниці" вдасться закупити всі заплановані вагони, це задовольнить лише незначну частку потреб, - щороку велику кількість вагонів списують. (Фото: www.obriy.pib.com.ua)
"Укрзалізниця" цього року розраховує витратити 5 млрд. грн. на придбання рухомого складу й техніки в лізинг. Про це сьогодні повідомив журналістів заступник гендиректора відомства Анатолій Чубінський, передає кореспондент УНІАН. 

За його словами, передбачено закупити 3600 вантажних вагонів, 146 пасажирських, 66 електровозів і тепловозів, 491 одиницю шляхової техніки та автомобільну техніку. "В цілому плануємо закупити 4 тис. 800 одиниць різних видів техніки, фактично буде менше, звичайно", - зауважив він, посилаючись на недостатню пропозицію на ринку вантажних і пасажирських вагонів.

"Пасажирських вагонів планували більше, остаточно - 235, але не виходить: потужностей у товаровиробників немає таких, тобто фізично на ринку буде тільки 146 вагонів, якщо буде", - сказав Анатолій Чубінський.

За його словами, це близько 10% від необхідної кількості закупівлі рухомого складу, оскільки він застаріває й вилучається з використання. Наприклад, за найближчі два роки, за його словами, близько 3 тис. вантажних вагонів вийде з ладу. 

Микола Рудьковський
УНІАН
За твердженням Миколи Рудьковського, залізниця потребує два мільярди доларів на оновлення рухомого складу.
Як відомо, міністр транспорту і зв`язку України Микола Рудьковський нещодавно заявив, що на модернізацію залізничного транспорту України впродовж 5 років необхідно 2 млрд. доларів.

"Укрзалізниця" виготовила цього року на своїх вагоноремонтних заводах понад 700 вантажних вагонів і до кінця року планує виготовити ще чотири тисячі одиниць рухомого складу.

За даними “Укрзалізниці”, зношеність рухомого складу стрімко зростає. Упродовж 2007-2010 рр. було списано 36% пасажирських і 11% вантажних електровозів, 28% приміських електропоїздів, 15% пасажирських вагонів, 25% вантажних піввагонів.

Фінансовим планом ”Укрзалізниці” на 2007 рік на придбання нового й модернізацію наявного рухомого складу передбачено 5 млрд. 385,7 млн. гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: