Замість Польщі українці поїдуть на заробітки до інших країн – НБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Усе більше українців придивляються на Чехію як країну для працевлаштування.

У Польщі звужуються можливості для українських заробітчан, тому вони їхатимуть на роботу до інших країн Євросоюзу, зокрема до Чехії.

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України.

"Можливості для подальшого збільшення потоку мігрантів до Польщі останнім часом звужуються. Зокрема, у першому півріччі 2018 року кількість виданих дозволів зросла лише на 20% порівняно з першим півріччям 2017 року, тоді як протягом двох попередніх років вона зростала на більш ніж 100%", - констатують у НБУ.

Нацбанк назвав причини, чому Польща стає менш популярною серед українських заробітчан.

"Національний банк очікує на подальше зниження інтенсивності трудової міграції з України до Польщі з огляду на перспективи уповільнення економічного зростання в Польщі (за прогнозом Міжнародного валютного ринку, до 3,5% 2019 року та 2,8% у середньостроковій перспективі), зниження темпів створення нових робочих місць та зростання зайнятості, на які вказують останні кон'юнктурні опитування польських підприємств, а також стриману зацікавленість польських роботодавців у залученні на відкриті вакансії працівників з України", - зазначили в НБУ.

Водночас замість Польщі українці поїдуть заробляти гроші до інших країн, найбільше - до Євросоюзу.

"Ризик посилення міграційних процесів залишатиметься вагомим через збільшення зацікавленості українців у працевлаштуванні в інших країнах за кордоном. Про це, зокрема, свідчать дані пошукової системи Google – з другої половини 2017 року зросла кількість запитів на пошук роботи в Чехії. Крім того, у кількох європейських країнах оголошено плани щодо спрощення процедур для працевлаштування іноземних громадян", - повідомили в Нацбанку.

Нагадаємо, від 1 січня 2018 року Чехія вдвічі збільшує кількість дозволів на роботу для українців.

Відео Кожна п’ята фірма у Польщі хоче бачити серед працівників наших заробітчан

Щодня кордон між Україною та Польщею перетинають тисячі українців. Значна частина із них – заробітчани. Більше того, польські працедавці зацікавлені в наших робітниках все більше. На це є дві причини, пояснює правозахисник Богдан Приступа. По-перше, на ринку праці у Польщі кадровий голод, оскільки нові компанії розвиваються дуже швидко, а поляки їдуть на заробітки до західної Європи. По-друге, українці легко адаптуються до нових умов праці.

Кожна п’ята фірма у Польщі хоче бачити серед працівників наших заробітчан

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції