Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Замість продажу землі поки що хочуть запровадити ринок прав оренди землі. Що це означає

Власників паїв "усунуть" від процесу перепродажу прав оренди.

Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, який діє до початку 2017 року, скоріше за все продовжать. Водночас хочуть запровадити ринок прав оренди землі, коли фермери перепродаватимуть один одному права на оренду паїв. Власники земель у цей час стоятимуть осторонь і не впливатимуть на процес купівлі-продажу, але матимуть право розірвати угоду в разі, скажімо, несплати за оренду чи нецільового використання.

Про це в інтерв'ю УНІАН сказав міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

"Це (ринок прав оренди землі) можливість передавати комусь право орендувати пай. Наприклад, фермер хоче мати 100-150 гектарів в обробітку. Він пройшов по селу, підписав договори оренди. Якщо він хоче вийти з бізнесу, то він зможе продати право орендувати ці гектари іншому підприємцеві. Права оренди – це ж не просто земля. Вона обробляється, в неї вкладаються певні ресурси, вносяться добрива, це створює додаткову вартість. Крім того, той же фермер, який узяв ці паї, зможе закласти свої права оренди і отримати під таку заставу кредит. Поки що кредитування фермерів до 500 гектарів обмежене", – пояснив Кутовий.

Міністр також розповів, що такий "фермер отримає змогу вийти з бізнесу. Сьогодні, якщо він взяв на 49 років в оренду землю за суттєву суму, будемо говорити за 100-200 тисяч гривень, а завтра вирішить, що хоче вийти з ринку, то йому це зробити досить важко, оскільки треба на іншу особу перепідписати ці договори оренди або передати корпоративні права свого підприємства. А так він зможе просто продати право оренди".

Кутовий переконаний, що запускати власне ринок землі зарано.

"Тому що часто звучать заяви, що при відкритті ринку землі люди продадуть свої паї за безцінь. Є певне соціальне несприйняття цього ринку. А маючи в обігу права оренди, ми зрозуміємо, скільки сама земля буде коштувати після того, як ми приймемо рішення про скасування мораторію. Коли ми зрозуміємо, які це цифри, то відповідно і люди певним чином вибудують своє ставлення до можливості купівлі-продажу землі. Тоді, можливо, побоювання з приводу негідної ціни розвіються. Крім того, власники паїв через продаж прав оренди зможуть фактично отримати суттєві кошти і при цьому зберегти право власності", – сказав міністр.

Водночас під час перепродажу права оренди землі за власником паю зберігатиметься право розірвати договір у разі невиконання новим орендарем своїх обов'язків.

"Якщо вам не платять орендні платежі, то ви розриваєте у цьому випадку договір, і ніякі права оренди нікому більше не належать. Крім того, якщо земля неналежним чином обробляється і знищується – результат повинен бути тим же", – наголосив Кутовий.

Міністр АПК також розповів, коли впадуть захмарні ціни на гречку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції