"Запорізький алюмінієвий комбінат" повернули Україні

Після фактичного припинення роботи "ЗаЛКа" Київський суд прийняв рішення про повернення комбінату у власність держави.

Київський апеляційний суд прийняв рішення про повернення "Запорізького алюмінієвого комбінату" у власність держави. Приводом послужило те, що власники "ЗаЛКа" розірвали кредитну угоду по рефінансуванню заборгованості компанії

Київський апеляційний господарський суд 17 травня 2011 р відмінив незаконне рішення Господарського суду столиці від 27 грудня 2010 р і прийняв нове рішення про задоволення позову Генеральної прокуратури України про повернення в державну власність контрольного пакету акцій ВАТ "Запорізький алюмінієвий комбінат".

Розірвані договори купівлі-продажу пакету акцій ВАТ "ЗАлК" у кількості 423 514 923 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн кожна, що складає 68,01% статутного фонду, укладені між Фондом державного майна України і ЗАТ "АвтоВАЗ-Інвест" і між ЗАТ "АвтоВАЗ-Інвест" та компанією VELBAY HOLDINGS LIMITED (Кіпр).

Нагадаємо, що "Запорізький алюмінієвий комбінат" закінчив 2010 рік зі збитком в 273,78 млн гривень.

А у кінці квітня 2011 року комбінат зупинив виробництво алюмінію, пояснюючи це високими тарифами на електроенергію. Підприємство відключило останній електроліз по виплавці первинного алюмінію. Залишається виробництво алюмінієвого прокату з використанням алюмінію, який в чушках і інших зливках імпортуватимуть з Росії.

Читайте також:

Українська металургія відновлюється найшвидше у Європі

Єдине в Україні виробництво алюмінію зупинили

"Алюмінієвий король" Росії зізнався, що платив мафії за "кришу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: