На заводі запевняють, що вартість електроенергії занадто висока.
Запорізький феросплавний завод затих. Усі чотири плавильні цехи заводу не працюють.
Причина - вартість електроенергії, йдеться у сюжеті ТСН. Для підприємства вона як сировина. А з наявними тарифами про конкуренцію годі й казати.
Цього літа завод уже був під загрозою зупинки. Однак з'явились доручення президента і постанова уряду - кільком заводам даватимуть електрику за нижчою ціною.
"Те рішення, яке було озвучено, а саме 6 центів за кіловат, давало нам можливість не тільки належно працювати при наявних виробничих можливістях, а ще й запускати додатково потужності, які простоюють", - пояснює голова правління заводу Павло Кравченко.
У документі були вказані терміни - з першого жовтня по перше березня наступного року - продавати феросплавникам електрику за зниженим тарифом. Однак попри рішення влади на сьогодні доручення не виконується. Завод, який вже готувався запрацювати, навпаки – зупинився.
"Всі нормативні документи зроблені, все вперлося в один приватний орган, ось він поставив палки у колеса на двох заводах. Можливо, завтра буде три заводи, ми не знаємо", - каже директор Української асоціації виробників феросплавів Сергій Кудрявцев.
"На жаль, тут найшла коса на камінь, коли практично ті держчиновники, які мають виконувати постанову кабміну, повністю її заблокували", - доповнює Кравченко.
Металурги наголошують - якщо є державне розпорядження , то його треба виконувати. Що буде далі - глухий кут чи стіл переговорів - феросплавники не беруться прогнозувати. Однак повторно звернулись до Президента із своєю проблемою.
Тим часом двотисячний колектив у підвішеному стані. Та якщо завод таки поновить роботу, він поверне у цехи тих, кого раніше змушений був скоротити.