Заробітчани на третину збільшили обсяги грошових переказів в Україну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Частка мігрантів серед українців досягла рекордних позначок.

Українські громадяни, які працюють за кордоном, за перше півріччя цього року збільшили обсяги грошових переказів в Україну на 30% до 4,5 млрд доларів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Він зазначив, що обсяги приватних грошових переказів зросли в Україні до 8,4% ВВП у 2017 році, а у січні-травні вони на 30% перевищили минулорічний показник і сягнули 4,5 млрд доларів.

Між тим, в Інфляційному звіті НБУ за січень 2018 року зазначалося, що частка мігрантів у населенні віком 15-70 років становить 8%.

Глова Ради НБУ визнав, що рівень зарплат в Україні поки не можна порівняти з європейськими країнами.

"Наприклад, за даними OECD, середня зарплата в Польщі за 2017 рік склала 50,8 тис. злотих (близько 13,5 тис.дол.США) за рік, в Португалії - 17 тис.євро за рік, Іспанії - 28 тис.євро за рік. А у нас, виходячи з даних Держстату - менше 100 тис. грн за рік. Тому, щоб уповільнити трудову міграцію потрібно підтягувати рівень зарплат в Україні до європейського", - розповів Данилишин.

Нова хвиля трудової міграції з України, за його словами, зумовлена багатьма факторами, серед яких військова агресія, тривала економічна криза, безробіття.

Данилишин нагадав, що рівень безробіття серед економічно активного населення в 1 кварталі цього року склав 9,7%, а серед населення працездатного віку - 10%.

При цьому, він навів приклад міграційних криз в інших європейських країнах, коли, наприклад, східні європейці почали масово мігрувати до Західної Європи ще до вступу їх країн до ЄС.

Основними напрямками руху поляків, латвійців та литовців були Велика Британія та Ірландія, естонці поїхали до Фінляндії, а румуни – до Італії та Іспанії.

"Наприклад, за 1990-2005 роки з Румунії виїхало 9%! населення. Тільки в 1990 році майже 100 000 румунських громадян оселилися за кордоном на постійне проживання, у наступні кілька років населення виїжджало у порівняних обсягах... До 2007 року, коли Румунія приєдналася до ЄС, більшість румунських емігрантів вже виїхали з країни", - зазначив Данилишин.

Він вважає, що Україна повторює шлях інших східноєвропейських держав, запевняючи, що міграція може принести дуже великі вигоди як для мігрантів та їхніх родин, так і для країни походження.

Нагадаємо, упродовж року кількість рахунків, які відкрили українські громадяни у польських банках, зросла на понад 40%.

ВідеоУкраїнські заробітчани за три місяці вислали додому рекордні 800 мільйонів доларів - економічні новини

Наші громадяни, які працюють у Польщі, за три місяці вислали додому майже 3 мільярди злотих або 800 мільйонів доларів. Через дощі цибуля в Україні суттєво подорожчала. Українці переходять на зелені технології! За три місяці вже тисяча   родин встановила сонячні панелі.Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді. 

Українські заробітчани за три місяці вислали додому рекордні 800 мільйонів доларів - економічні новини

 

Вибір редакції