Заробітчани в Італії через кризу і грубе поводження з гастарбайтерами мріють повернутися в Україну

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Заробітчани в Італії через кризу і грубе поводження з гастарбайтерами мріють повернутися в Україну

В цьому році італійські роботодавці знизили зарплату заробітчанам до рекордних 400 євро на місяць. / Фото: ua.all.biz

Жорстку конкуренцію в роботі українцям складають біженці з Азії та Африки.

Переважна частина українських заробітчан в Італії, незважаючи на високі зарплати в країні, мріють повернутися на батьківщину. Причиною цьому стали затяжна економічна криза, жорстка конкуренція з біженцями з Азії та Африки, а також грубе поводження з тими, що "понаїхали". До того ж багатьох співвітчизників зараз просто викидають на вулицю.

За офіційними оцінками Інституту статистики Італії, кількість нелегалів в країні на сьогоднішній день складає близько 80 тис. осіб, проте неофіційно ця кількість майже в три рази більша і досягає 240 тис. осіб, пишуть "Вести".

Варто зазначити, що в докризові роки, зокрема до 2008 року, українці в середньому отримували 800-900 євро в місяць, а зараз багато італійців і самі шукають роботу.

Правда, головними конкурентами українських гастарбайтерів наразі є філіппінці і вихідці з Середньої Азії. Вони погоджуються на роботу за значно меншу оплату, бо їхнє головне завдання - не заробити, а вижити. За словами українських заробітчанок, в цьому році італійські роботодавці знизили оплату вже до 400 євро на місяць.

У гастарбайтерів залишається ще можливість заробити на погодинному прибиранні, але організувати свій заробіток важко.

"Це означає, що потрібно самому знімати житло, а кімната в передмісті Риму коштує 250 євро в місяць", - говорить Софія, яка заробляє в Італії вже 15 років. Українка додає: "Мінімальне харчування - 100 євро, проїзний - близько 60 євро, ну і кожен місяць треба поповнити рахунок на телефоні. Разом - понад 420 євро, тільки щоб прожити. А спробуй знайди, де відпрацювати стільки годин, щоб окупити цей мінімум та ще й щось дітям відіслати..."

За годину прибирання заробітчанам платять 6-7 євро, при цьому у зв'язку з економічною кризою італійці скорочують споживання таких послуг, замовляючи менше годин.

Більше отримують ті, хто влаштувався офіціантом, покоївкою в готелях або водієм - їхня зарплата становить 800 євро без чайових. А ось влітку затребувані збирачі оливок, овочів, фруктів в сільській місцевості, де на годину платять 6-7 євро.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що до українських заробітчан в Європі "ставляться як до третього сорту" і лякають величезними штрафами.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація