Зарплата українців впала до 1665 гривень

Середня оплата праці українців повернулася до рівня початку 2008 року. Реальні доходи громадян зменшилися ще більше.

Реальні доходи українців в січні впали майже на 20% - до рівня лютого минулого року. Держкомстат повідомив про безпрецедентне зниження середньої заробітної плати, яка в порівнянні з груднем 2008 року знизилася на 16,8% і склала 1665 грн.

Реальна зарплата (з урахуванням зростання споживчих цін) за місяць знизилася на 19,4%.

Найбільше постраждали ті, хто працює в бюджетній сфері і будівництві. Менше зарплати зменшилися у фінансовій сфері та торгівлі.

Реальні доходи більше за все впали в Києві (-24,7%), Чернігівській (-23,6%), Херсонській (-23,3%) і Хмельницькій (-23,2%) областях. Найменший спад – в Донецькій (-13%), Дніпропетровській (-14%) і Луганській (-14,1%) областях.

"Різкий спад доходів державних і муніципальних службовців викликаний скороченням надбавок і премій, часто це збільшує доходи більш ніж удвічі, Ще одна причина - затримки, що почалися, з виплатою зарплати працівникам держсектора. Проте цей чинник стане актуальнішим згодом", - коментує експерт компанії Gainsfort Research Євгенія Ахтирко.

"До кінця року підприємства спробували по можливості розплатитися із співробітниками, з початку нового року заборгованості з оплати праці знов почнуть збільшуватися", - прогнозує президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило.

Заборгованість з виплати заробітної плати з початку 2009 року збільшилася на 36%, або на 401,6 млн. грн., і станом на 1 лютого становила 1 млрд. 525 млн.

Минулого року середня заробітна плата склала 1806 грн. Так, найбільший рівень доходів в січні 2009 року зафіксований в Києві, де середня зарплата склала 2794 грн. в місяць, а найнижчий - в Тернопільській області (1207 грн.).

Таким чином, за 2008-й рік середня зарплата виросла всього на 18,6%. З урахуванням інфляції у 22,3%, реальна зарплата громадян за рік знизилася на 3%, чого не було з 1998 року.

Читайте також:

Тисяча українських підприємств готові страйкувати

Роботодавцями, які не виплачують зарплату, займеться Генпрокуратура

Профспілки погрожують всенародним бунтом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: