Зарплата українців впала на 30%

За жовтень-листопад заробітна платня знизилася на 10%-30%. Згідно з даними провідних сайтів з працевлаштування, в листопаді різко на 40% скоротилася кількість пропозицій роботи.

Якщо зарплата була встановлена в доларах, то виплачується вона за курсом 5 гривень. З урахуванням фактичного зниження зарплат і зміни курсу долара можна говорити, що з вересня зарплати впали на 35-50%, пише газета "Дело".

"Якщо ж на стадії працевлаштування і йде перегляд курсу долара, то відповідно знижується та сума, яку готовий платити роботодавець", - зазначив Максим Муровайко, менеджер із зв'язків з громадськістю порталу Rabota.ua.

"За результатами наших досліджень, 29% компаній мають намір скорочувати або вже скоротили кількість персоналу", - повідомила Ганна Сокольчук, керівник центра аналітичних досліджень рекрутингової компанії "Анкор". Найбільш істотні скорочення пропозицій щодо роботи відбулися по таких позиціях: менеджери з продажу - з 8,1 до 6,6 тисячі, маркетологи і PR-фахівці - з 3,1 до 2 тисяч, інженерні спеціальності - з 2,8 до 1,6 тисячі.

У порівнянні з вереснем заробітна плата впала по всіх спеціальностях. У листопаді на 200 доларів у середньому знизилиася пропонована зарплата для інженерів і працівників фінансового сектора. На 300 доларів - для юристів.
Єдиний напрям, де у листопаді був зафіксований невеликий ріст - маркетологи і піарщики, щоправда, для них зарплатні пропозиції знижувалися в жовтні. У підсумку за два місяці рівень зарплат фахівців з маркетингу й PR знизився на 50 доларів.

"Звільнені люди стикаються з проблемами під час пошуку роботи і погоджуються на менші гроші", - говорить Сокольчук.

"Чіткої статистики немає. До того ж наш ринок праці зштовхнувся з таким уперше", - говорить Ілля Фомін, який управлючий партнер компанії Comilfo Executive Search (консалтинг, пошук менеджерів вищої управлінської ланки). Максимально припустимим для менеджерів з доходами на рівні 5 тисяч доларів і вище він називає зниження на 30%. Що стосується персоналу з більш низькими доходами, то їхня "міцність", за його словами, може виявитися меншою. Зниження зарплат найбільш відчутно вдарить по співробітниках з високими стосовно їхніх доходів зобов'язаннями по виплаті кредитів або оренді житла.

На фоні скорочення відкритих вакансій росте кількість розташовуваних на сайтах з працевлаштування резюме. За місяць (у листопаді в порівнянні з жовтнем) вона виросла на 40%, а в порівнянні з минулим роком - більш ніж удвічі. Так, відповідно до дослідження "Анкор", за листопад цього року було розміщено на 105% більше резюме, ніж у листопаді минулого.

Найактивніше останнім часом розміщалися резюме менеджерів з продажу, бухгалтерів, фінансистів, маркетологів і рекламістів. Зокрема, за даними Job.ukr.net, за два місяці на 2,7 тисячі збільшилася кількість шукаючих роботу бухгалтерів і фінансистів: у вересні загальна кількість у цьому напрямку становила 3,8 тисячі, а в листопаді - уже 6,5 тисячі людей. Минулого місяця було розміщено більше 9 тисяч резюме менеджерів з продажу, тоді як у вересні на цю посаду претендувало 5,7 тисячі фахівців.

Найактивніше свої резюме фахівці фінансової сфери розміщали у вересні, а менеджери з продажу - у жовтні. У листопаді найбільш активними були маркетологи і рекламісти - за місяць кількість резюме в цьому напрямку виросла на 2,6 тисячі (за два місяці - на 3,2 тисячі) - до 5,5 тисячі, відзначає видання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: