Зарплати чиновників: скільки отримують в Україні топ-менеджери та чи варті вони цих грошей

Зарплата чиновників коливається від 70 тис грн до мільйона гривень на місяць.

У всіх українських чиновників і топ-менеджерів держпідприємств заробітна плата складає десятки тисяч гривень. Журнал "Фокус" з'ясував, скільки заробляють топ-менеджери найвідоміших підприємств і чи дійсно вони того варті.

Проаналізувавши торішні декларації українських чиновників, можна побачити одну тенденцію - чим вища посада, тим він багатший, і тим більше розрив між офіційними доходами і зарплатою.

В Україну запрошують багатьох професіоналів і фахівців із США та Євросоюзу, які здатні, на прикладі своєї країни, провести реформи і налагодити роботу. А за професіоналізм доводиться платити.

Голова правління "Укрнафти" Марк Роллінз - 1 000 000 грн на місяць

Згідно з підписаним у вересні 2015 року контрактом, Роллінз отримує 500 тис. дол. на рік. Крім того, бонус за результатами кожного фінансового року становить 2% від суми чистого прибутку "Укрнафти".

Також, компанія забезпечує Роллінза і його сім'ю медстраховкою, виділяє 5 тис. дол. на місяць на проживання в Києві і надає автомобіль.

З одного боку, британець наприкінці минулого року забезпечив виплату в бюджет 1,8 млрд грн. дивідендів "Укрнафти" за три роки. З іншого - у квітні цього року Державна фіскальна служба зажадала від глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва розірвати контракт з головою правління "Укрнафти". Це було мотивовано тим, що за час правління Роллінза фіскальний обов'язок "Укрнафти" не тільки не зберігся, але і збільшився майже на 2 млн грн, досягнувши позначки 10,6 млн грн.

Конфлікт з податківцями вже став предметом судового розгляду. Так, Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав ГФС прийняти проданий газ як податкову заставу компанії.

Глава "Укргазвидобування" Олег Прохоренко - 398 тис. грн на місяць

З січня 2016 року "Нафтогаз" призначив йому оклад - 398 тисяч гривень. За його словами, це хороша інвестиція в підприємство. Оскільки, таким чином, всі виручені гроші будуть йти до бюджету, а не будуть вкраденими.

Призначення Прохоренка не можна назвати прозорим. Він став головою найбільшої газодобувної компанії без обіцяного відкритого конкурсу.

Але тим не менше, за рік новому главі вдалося вивести компанію з глибокої кризи. Прохоренко перекрив найбільш масштабні схеми розкрадань. Також ця компанія стала однією з перших, хто почав використовувати систему електронних тендерів ProZorro. Завдяки цьому, вдалося заощадити близько 900 млн грн.

Компанії вдалося вийти з дефолту.

Глава Національного банку України Валерія Гонтарева - 146 тис. грн на місяць

За два роки правління Нацбанком, Валерія Гонтарева неодноразово піддавалася критиці, особливо за триразовий обвал гривні.

Втім, назвати НБУ винуватцем не можна. Економіка впала слідом за окупацією Криму і втратою промислового потенціалу Донбасу і російських ринків збуту.

Завдяки введеним валютним обмеженням у 2014-2015 рр. вдалося зупинити девальвацію гривні, яка іноді сягала позначки 35-40 UAH/USD. Жорсткий валютний контроль також дозволив припинити спекулятивні операції з купівлі валюти з ринку і таким чином знизив відтік капіталу за кордон.

Гонтарева також змінила багато чого і в банківському нагляді. НБУ вивів з ринку понад 70 банків (в основному за відмивання грошей).

Але варто відзначити, що на тлі всіх цих змін багато підприємств втратили свої кошти через збанкрутілі банки.

Але відзначити роботу Гонтаревої можна буде лише тоді, якщо ті банки у великих обсягах почнуть кредитувати сектори економіки, а курс гривні нарешті стабілізується.

Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе - 100 тис. грн на місяць

Однозначною заслугою Деканоідзе вважається створення нової патрульної поліції. Завдяки ньому, довіра до правоохоронних органів значно зросла.

Також Деканоідзе взялася за масштабну рефому системи МВС, яка включає в себе переатестацію кадрів. Цю перевірку пройшли вже понад 23 тис поліцейських і були звільнені більше 3 тис осіб.

Але тим не менш, масштабна реформа не вдалася на всі 100%. До атестаційних комісій увійшли всі ті самі старі кадри, а звільнені міліціонери відновлюються на своїх посадах через суди.

Про успішність реформи Деканоідзе можна буде говорити лише за деякий час, якщо вдасться повністю перезавантажити систему і зупинити зростання злочинності.

поліція 03.06.

Глава правління НАК "Нафтогаз України" і голова наглядової ради "Укрнафти" Андрій Коболєв - 92 тис. грн на місяць

2015 року Коболєв отримав 1 104 504 грн зарплати. І в принципі, це можна вважати заслужено і він їх повністю відпрацьовує.

Головним його досягненням стала диверсифікація поставок газу до України. Завдяки запуску реверсних потоків з ЄС, країна нарешті ліквідувала енергетичну залежність від РФ і заощадила 1,3 млрд дол.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький - 80 тис грн на місяць

Раніше Холодницький заробляв 27 тис грн на місяць , тепер майже втричі більше.

Основною функцією антикорупційної прокуратури є нагляд за додержанням законності під час проведення оперативно-розшукової діяльності та попереднього розслідування НАБУ.

Глава САП перебуває в прямому підпорядкуванні генпрокурора. Як відомо, на новій посаді Холодницький лише півроку, а це надто короткий термін, щоб говорити про його роботу.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник - 70 тис. грн на місяць

На новій посаді Ситник з квітня 2015 року. Якщо говорити про роботу, то від грудня минулого року НАБУ відкрила 148 справ, відправивши 35 повідомлень про підозру і склавши обвинувальні акти щодо 19 осіб.

Співробітниками НАБУ були відправлені в суд справи, що стосуються 8 суддів. Стосовно більш масової роботи, то найбільшим справою вважається "газову справу", в якій фігурує екс-регіонал Олександр Онищенко.

Нещодавно було затримано ще 10 підозрюваних в рамках цієї справи, із загальною сумою застави в 1 млрд грн.

Але існує ризик, як і з "діамантовими прокурорами", яких одразу після затримання початку вигороджувати Генпрокуратура.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: