Зарплати освітян та транспортників зменшились найбільше

З урахуванням 0,5% інфляції реальна оплата праці українців у минулому місяці зменшилася на 1,6%. Зарплата знизилася у більшості галузей, найзначніше - в транспортній і освітній.

Чергове підвищення мінімальної зарплати в жовтні не запобігло зниженню рівня оплати праці в країні на 1,2%. Зарплата знизилася найзначніше - в транспортній (-180 гривень) і освітній (-134 гривень) галузях.

Зменшення заробітних плат в основному було викликано переглядом окладів у бюджетних секторах, що пояснюється політикою уряду щодо мінімізації бюджетних витрат, пише "Коммерсант-Украина".

На думку експертів, подальша динаміка на ринку праці буде залежати від остаточної редакції Податкового кодексу. Середня заробітна плата в Україні в жовтні знизилася на 27 гривень і становила 2322 гривень. Падіння офіційних зарплат у жовтні на 1,2% частково нівелювало їх вересневе зростання на 3%.

Таким чином, з урахуванням 0,5% інфляції реальна оплата праці українців у минулому місяці зменшилася на 1,6%.

Зарплата знизилася у більшості галузей, при цьому найзначніше - в транспортній (-180 гривень) і освітньої (-134 гривень). Зменшення заробітних плат в металургії і машинобудуванні загальмувало їх зростання у промисловості - підвищилися всього на 10 гривень.

Незважаючи на збільшення мінімальної зарплати в жовтні на 19 гривень (до 907 гривень), у всіх бюджетних секторах, крім охорони здоров'я (+19 гривень), було зафіксовано зниження рівня оплати праці.

У державному секторі чиновники недорахувалися 30 грн, при цьому за 12 місяців їхні зарплати зросли всього на 4,3% - найгірший показник у цій сфері.

Єдиним сектором, де відзначено значний приріст зарплат, виявився фінансовий (+308 гривень), невелике збільшення спостерігалося в будівництві (+40 гривень) і торгівлі (+35 гривень). У регіональному розрізі позитивна динаміка зафіксована лише в Києві та Тернопільської області (зростання становила по 47 гривень).

Нагадаємо, уряд планує підвищити посадовий оклад працівників бюджетної сфери з 1 грудня 2010 року. Зарплати  бюджетників зростуть на 100 гривень і більше.

Читайте також:

В Україні знизився рівень зарплат

Зарплати вчителів і лікарів виростуть на 100 гривень

Кожен шостий українець щодня думає про звільнення

Азаров: зарплати низькі, але ми не можемо друкувати гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: