Зарплати українців за рік впали у півтора рази

Профспілки нарікають, що на підприємствах відчуження результатів праці на капітал в півтора рази перевищує відчуження на працю.

За останній рік зарплати українців у доларовому еквіваленті зменшились у півтора рази, а кількість робочих місць на українському ринку праці скоротилася майже на 1 мільйон. Про це повідомив заступник глави Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Осовий, виділяючи основні напрямки виходу з ситуації, що склалася, вказав на необхідність ліквідації бідності серед працюючих і усунення надмірної експлуатації працівників. "Діалог між працедавцем, профспілками і працівниками не може йти ефективно і конструктивно, коли відчуження результатів праці на капітал в півтора рази перевищує відчуження на працю", - наголосив Осовий.

Міністр праці і соціального забезпечення України Василь Надрага, зі свого боку, розповів, що підвищення реальних прибутків населення - це крок для внутрішнього інвестування.

"Усі кошти, отримані населенням у вигляді зарплати і будь-яких інших грошових прибутків, зрештою повертаються в економіку у вигляді спожитих товарів і послуг. Відповідно, держава з одного боку виконує свої зобов'язання перед громадянами з забезпечення їх нормальним рівнем життя, з іншого боку - це стимул для нашого економічного розвитку", - резюмував міністр.

Як відомо, станом на березень середня заробітна плата в Україні підвищилася порівняно з лютим на 7,9%, або на 154 гривні до 2 109 гривень на місяць.

Найвищий рівень зарплат зареєстровано у Києві, де середня зарплата становить 3 368 гривень. Найнижчий рівень зафіксовано у Тернопільській області, де середня зарплата становить 1 505 гривень на місяць.

Читайте також:

Половина українців отримує зарплати у конвертах

Київ, Донецьк та Дніпропетровськ стали лідерами з розміру зарплат

Азаров обіцяє 5 разів підняти зарплати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: