Зарплати українців збільшились на 40 гривень

За даними Держкомстату, реальна зарплата в Україні збільшилася за рік на 6%. Цікаво, що вперше за останні роки впала зарплата в Києві, який лідирує за доходами населення.

У травні кожен українець в середньому заробив 2573 грн, що на 40 грн більше (1,6%), ніж у квітні (тоді були всього 2 грн проти березня, або 0,8%). Про це свідчать дані Держкомстату.

Раніше експерти стверджували, що травнева зарплата буде не набагато вища за квітневу. Економіст Микола Івченко стрибок зарплат пояснив тим, що нарощує темпи економіка: ріст у промисловості, в торгівлі. "Працювали менше (через вихідні), а заробили більше", - зазначив Івченко.

У порівнянні з травнем 2010 року‚ середня зарплата по країні виросла більш ніж на 370 грн, або на 17% (при інфляції травень до травня в 11%), тобто реальна зарплата збільшилася за рік на 6%, пише видання "Сегодня".

Цікаво, що вперше за останні роки впала зарплата в Києві, який лідирує за доходами населення. Аналітик МЦПІ Олександр Жолудь пояснив це великою кількістю вихідних днів на травневі свята: в Києві багато держустанов і офісів, співробітники яких відпочивали по-повному, на відміну, наприклад, від металургів та аграріїв в інших регіонах.

"За червень українці зароблять більше, незважаючи на чергові додаткові вихідні: в багатьох структурах виплатять квартальні і піврічні премії. У результаті реальна зарплата за червень знову приростатиме вдвічі швидше, ніж ціни", - вважає Жолудь.

Нагадаємо, за даними експертів, ріст зарплат в Україні у 2011 році очікується в межах 6-15%. Зокрема, в межах 6-10% мають намір підняти зарплату 42% компаній. Ще 33% припускають ріст в 11-15%. Лише 7% компаній припускають підняти зарплату своїм співробітникам більше, ніж на 20%.

Читайте також:

Зарплати українців виростуть на 15%

Українським міліціонерам збільшать зарплати до 5 тисяч гривень

Янукович пообіцяв, що зарплати бюджетників зростуть на 350 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: