Зарплати українців цього року зростуть на 5%, ціни - на 12%

Уряд оприлюднив показники макроекономічного розвитку: на Україну очікують невелике зростання економіки та безробіття в розмірі 8%.

Кабінет міністрів оприлюднив прогнози макроекономічного розвитку України на 2010 рік. Згідно з ними, реальний рівень зарплат цього року зросте на 5%. В той же час, прогнозований рівень інфляції становитиме 12,2%.

Про це заявив віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко. Зокрема, він повідомив, що уряд планує зростання ВВП у поточному році на рівні 3,7%.

Тігіпко зауважив, що новий Кабмін отримав у спадок економіку "у жахливому стані". "Тому, враховуючи зовнішні прогнози щодо зростання світової економіки на 3,9%, зростання середньосвітової ціни на чорні метали і на нафту і т.д., ми вирахували наступні приблизні макропоказники: зростання ВВП – 3,7%, індекс споживчих цін – 112,2% у середньорічному розрахунку (інфляція - 12,2% - ред.), індекс цін виробників – 116% у середньорічному розрахунку", - сказав він.

Підвищення реальної зарплати по року Тігіпко спрогнозував на рівні 5%, а реальної мінімальної – на 23%. Зниження рівня безробіття прогнозується до 8%. На кінець 2009 року було 8,6%.

Збільшення обсягів експорту прогнозується на 15,3%, від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі – 1,9 мільярда доларів.

На запитання, який дефіцит бюджету прогнозує уряд, Тігіпко відповів, що за їхніми розрахунками він повинен скласти "без проблем "Нафтогазу" приблизно 4,5 – максимум 5% ВВП".

"На це ми можемо реально вийти", - додав він, нагадавши, що в минулому році дефіцит становив 6,6% ВВП.

Нагадаємо, у січні поточного року середня зарплата в Україні знизилася нижче позначки 2 тисячі гривень - до 1916 гривень на місяць.

При цьому заборгованість по зарплатах, за даними президента Віктора Януковича, вже сягнула 2 мільярдів гривень.

Читайте також:

Зарплати і пенсії піднімуть 1 липня

Середня зарплата українських чиновників становить 2,5 тисячі гривень

Мінекономіки: підвищувати мінімальні зарплати неприпустимо

ВідеоТігіпко про показники економічного розвитку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: