Зарплати українців за рік виросли на 33 гривні

Сповільнення росту зарплат сталося через кризу, падіння курсу гривні, а також намагання у таких умовах заморозити зарплати.

Середні зарплати українців називають найнижчими в Європі, а от ціни цілком можна порівняти з цінами в інших незаможних державах континенту, а в деяких аспектах (зокрема, стосовно житла) вони є навіть вищими. Про це заявляє директор Інституту демографії Елла Лібанова.

Лібанова констатує, що пересічний українець у середньому заробляв торік лише на 33 гривні більше, ніж позаторік. Причиною цього стала економічна криза, стрімке падіння курсу гривні, а також намагання у таких умовах заморозити зарплати.

За її словами, реальні доходи, звісно, більші (якщо врахувати "зарплати у конвертах"), але і з ними українці одержують грошей найменше в Європі. "Навіть, якщо брати з урахуванням цін, то все одно виходить, що програємо. Скажімо, Польща та Угорщина пішли на різке підвищення зарплати і це було чинником економічного розвитку. В нас і різкого не було, і зростання продуктивності не було", - наголошує директор Інституту демографії.

Окрім цього, зазначає Лібанова, "тінізація" заробітних плат є, але вона не така велика, як декому здається. "Тому що я ніколи не повірю, що на великому підприємстві, де працює декілька тисяч працівників, хтось піде на те, щоб видавати "зарплату в конвертах". Середня заробітна плата більш-менш віддзеркалює ситуацію", - констатує вона.

Зазначимо, що офіційні доходи українців, за даними Держкомстату, торік практично не зросли: у жовтні 2008 року середня зарплата українця становила 1917 гривень на місяць, а у жовтні 2009 року – 1950 (приблизно 246 доларів). Для порівняння: у Польщі середня зарплата – 1,2 тисячі доларів на місяць, у Франції – 5,5 тисяч доларів, а Латвії – 575 доларів.

Читайте також:

Експерт: до кінця року курс долара впаде до 7,5 грн

Нацбанк закликав населення утриматись від масової скупки доларів

МВФ надасть Україні черговий транш після виборів

Українці розпочали декларування доходів за 2009 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: