Зарплати за рахунок благодійності визнано неконституційними

Постановою про виплати заплат бюджетникам за рахунок благодійних внесків Кабмін перебрав на себе повноваження Ради.

Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення постанови Кабміну, яка дозволила бюджетним установам платити зарплати за рахунок благодійних внесків.

Відповідне рішення КС ухвалив 28 жовтня, повідомив голова суду Андрій Стрижак. Він нагадав, що відповідне подання направив до КС президент Віктор Ющенко.

Уряд у своїй постанові вказав, що "благодійні (добровільні) внески і пожертви від юридичних та фізичних осіб можуть спрямовуватися на виплату заробітної плати працівникам установ і закладів освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання".

На думку Ющенка, це рішення не відповідало вимогам Конституції та закону про благодійництво. Президент наполягав, що таке право благодійників може бути змінено, обмежено лише шляхом внесення Верховною радою відповідних змін до закону "Про благодійництво та благодійні організації".

Глава держави зауважив, що своєю постановою Кабмін врегулював питання, яке належить до сфери законодавчого регулювання, та перебрав на себе повноваження парламенту.

Читайте також:

Зарплати бюджетникам будуть платити добродійними внесками

В Україні підвищено мінімальні зарплати й прожитковий мінімум

Ющенко збільшить пенсії за рахунок боргів

Депутати відмовилися знизити зарплати собі, Ющенку та Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: