Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Засекречені інвестори можуть отримати десятки мільярдів доларів із газового родовища на Донбасі

Встановити власників фірми-переможця конкурсу наразі можливо тільки уряду.

Компанія, зареєстрована в Амстердамі, виграла конкурс "Надра України" на розробку юзівського родовища сланцевого газу загальною площею майже 8 тисяч кілометрів. Дослідження свідчать, що звідти щороку можна добувати 10 мільярдів кубометрів природного газу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Його раніше розробляла корпорація Shell, але з початком війни на Донбасі вийшла звідти. Новий інвестор зареєстрований у самому центрі Амстердама, однак за юридичною адресою про таку фірму навіть не чули. У європейському реєстрі юридичних осіб знайшлася інформація, що компанія з британських Віргінських островів зареєструвала фірму "Емерстоун Кепітал" і передала її в Люксембург. Уже там створили компанію "Юзгаз БіВі" і зареєстрували її в Амстердамі.

Відео Нідерландська компанія виграла конкурс "Надра України" на розробку Юзівського родовища сланцевого газу

У Люксембурзі про свою фірму-доньку розмовляти не схотіли. Адреса, за якою зареєстрований "Емерстоун", належить звичайній реєстраційній компанія, яких у Люксембурзі сотні. Найчастіше до них ідуть за рекомендацією інших, можливо, повязаних між собою структур. Поруч із вивіскою інтертраста сховалися ще дві цікаві фірми: українська "Веста" народного депутата Дзензерського та російський приватний видобувник газу компанія "Новатек".

В Україні конкурс щодо газового родовища тривав без участі преси та експертів. Одного дня на сайті просто оголосили переможця. Згодом стало відомо, що конкурсну документацію придбала компанія "Бурісма" колишнього міністра екології Миколи Злочевського та трейдингова компанія "Вітол". Там від коментарів теж відмовилися.

Компанія "Юзгаз", яка виграла конкурс, має в засновниках канадійця українського походження Ярослава Кінаха, а також Тіма Елліота, який проживає в ОАЕ. Кінах сам приїхав давати коментар і пояснювати складність структури. "Ці структури створені для максимальної вигоди інвесторів. Вони люблять спокій, тишу, вони хочуть мінімізувати податки і тому подібне. А в Україні ми знаємо, що відбувається – рейдерство, закони міняються. Я би з великою радістю хотів би озвучити, хто наші інвестори. Я відлітаю до Канади, буду говорити з деякими, може, вони погодяться", - досить відверто розповів він.

Компанія з аналогічною назвою "Юзгаз" зареєстрована також у Харкові. Там один із засновників є народний депутат Юхим Звягільський. Але Кінах спростовує, що компанії повязані між собою. Дізнатися прізвище реального бенефіціара "Юзгазу" Кінаха наразі можуть тільки в уряді. Саме там мають перевірити компанію упродовж 90 днів перед тим, як підписати з новим інвестором угоду про розподіл продукції. Якщо видобуток газу все ж таки розпочнеться, вигоди інвестора і держави вимірюватимуться десятками мільярдів доларів

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Залиште свій коментар

Вибір редакції