Засновник приватної військової компанії з оточення Трампа хоче купити "Мотор Січ" - WSJ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перемовини про купівлю веде нібито неофіційний радник американського президента.

Приватний підрядник з питань безпеки Ерік Прінс, який є неофіційним радником американського президента Дональда Трампа, веде переговори про придбання української компанії "Мотор Січ".

Про це 5 листопада написало видання The Wall Street Journal.

Припускають, що США хочуть перешкодити продажу українського заводу китайським покупцям. У зв'язку з цим адміністрація американського президента Дональда Трампа звернулася до Прінсу і ще одному потенційному покупцеві з пропозиціями придбати ПАТ "Мотор Січ".

Ерік Прінс є також засновником приватної військової компанії Blackwater. Він 24-27 жовтня зустрічався на українському заводі з офіційними особами та обговорив ситуацію в компанії.

За даними WSJ, наприкінці вересня на "Мотор Січ" приїжджали також тимчасовий повірений у справах США в Україні Білл Тейлор і старший радник Пентагону з оборонної промисловості в Україні Дональд Вінтер.

У газеті йдеться про те, що Прінс щонайменше дев'ять разів відвідував Україну. Бізнесмен відмовився від коментарів WSJ, але підтвердив, що хоче "інвестувати в Україну". Його представник заявив газеті, що ділова діяльність Прінса незалежна від будь-якого уряду.

В українському уряді WSJ відмовилися коментувати ситуацію, пославшись на національну безпеку, а "Мотор Січ" не відповіла на запит.

ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки і промислових газотурбінних установок. Компанія співпрацює більш ніж з 100 країнами світу.

За підсумками січня - вересня 2019 року чистий збиток підприємства склав 532,7 млн ​​грн. У 2018 році аналогічний період "Мотор Січ" завершила з чистим прибутком в 543,1 млн грн.

Нагадаємо, китайський посол в Україні Ду Вей заявив, що уряд Китайської Народної Республіки не бере участі в угоді щодо продажу українського підприємства "Мотор Січ" китайським компаніям. Він також розкритикував заяви радника президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джона Болтона щодо можливого продажу "Мотор Січі".

Джон Болтон заявив, що продаж підприємства "Мотор Січ" є важливим питанням не тільки для України, а й Сполучених Штатів, Європи, Японії, Австралії та Канади. 

"Йдеться про зусилля Китаю використати позитивний торгівельний баланс країни для того, щоб отримати економічні важелі у різних країнах, щоб отримати зиск від оборонних технологій, розроблених іншими країнами. Ми в США маємо важелі, щоб захистити наші механізми, які стосуються національної безпеки. Україна теж мала б розглянути таку можливість", - наголосив він. 

За його словами, українська влада має оцінити всі можливості щодо укладання або відвернення угоди про продаж підприємства. 

Відео Керівництво запорізької "Мотор Січі" підозрюють у диверсії

Напередодні на підприємстві провели обшуки та вилучили документацію. На думку слідчих СБУ, підприємство, яке є найбільшим виробником авіадвигунів в Україні, хотіли фактично знищити. За версією слідства, контрольний пакет акцій підприємства наразі фактично перейшов до іноземців, які розбудовують сучасний авіазавод. 

Керівництво запорізької "Мотор Січі" підозрюють у диверсії

Залиште свій коментар

Вибір редакції