Заступник голови НБУ: після виборів долар впаде до 5 гривень

На переконання Олександра Савченка, який днями подав у відставку, вже незабаром долар в Україні почне сильно дешевшати.

Реальний курс гривні по відношенню до долара повинен становити 6,80-6,90 грн за долар. Таку думку висловив заступник голови Національного банку Олександр  Савченко, який днями подав у відставку через незгоду з роботою НБУ.

На думку банкіра, за умови проведення адекватної монетарної та валютно-курсової політики, курс долара має стабілізуватися між позначками 7 і 8 гривень. А після виборів, за прогнозом Савченка, гривня буде стрімко зміцнюватися, і її курс може навіть стати міцнішим за 5 грн за долар.

Крім того, на думку Савченка, якщо в Росії економічна криза завершиться в першому кварталі наступного року, то в Україні - у другому кварталі. "Тоді долар слабшатиме відносно інших валют, у тому числі й щодо євро", - спрогнозував заступник голови НБУ.

Він також відзначив, що до 25-30 мільярдів доларів, які вже були зосереджені в населення України, під час кризи додалося ще 12-15 мільярдів. "Ми сидимо на цих доларах, тоді, коли економіка падає і курс падає", - обурився банкір. В той же час, він засудив публічні заяви політиків на валютну тематику, що шкодять курсу гривні. А виклик першого заступника голови НБУ Анатолія Шаповалова на допит до міліції він назвав "формою тиску" на НБУ.

Відповідаючи на питання, як у керівництві Нацбанку сприймуть його відставку, Савченко сказав: "Я думаю, що із задоволенням буде прийнята така відставка".

Нагадаємо, Олександр Савченко 11 вересня оголосив про свою відставку з посади заступника голови НБУ. Коментуючи своє рішення, він звинуватив Нацбанк у валютних махінаціях, що призвели до зниження курсу гривні, неадекватній емісії грошей, неправильній кредитній політиці ат інших порушеннях і зловживаннях.

Крім того, за словами Савченка, Нацбанк сьогодні залежний від президента Віктора Ющенка та його Секретаріату, і вони використовують регуляторну структуру в своїх цілях.

У проекті бюджету на 2010 рік уряд заклав курс на рівні 7,50 грн за долар.

Разом із тим, за словами прем'єра Юлії Тимошенко, цей курс є завищеним, і після президентських виборів стане стабільною.

Читайте також:

Тимошенко: у 2010 році долар має коштувати менше 7,5 грн

"Порятунок гривні" приніс скандали і головний біль для звичайних позичальників

Заступник голови НБУ: Нацбанк проводить для обраних банків валютні махінації

Заступник глави НБУ: СП перетворив Нацбанк на власну комерційну структуру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: