Заступник міністра по пунктах пояснив, як працюватиме ринок землі після реформи

В уряді вважають, що після відкриття ринку в обігу перебуватимуть лише 5-10% землі.

Заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк запевняє, що основною метою земельної реформи, яку пропонує уряд, є впровадження фермерського устрою сільськогосподарського виробництва.

В ефірі ток-шоу "Право на владу" Мартинюк сказав, що перший етап реформи передбачає відкриття ринку землі. Іноземці, юридичні особи (у тому числі агрохолдинги) не допускаються до купівлі-продажу землі.

"Українець може продавати українцю землю, але кожен громадянин може зібрати не більше 200 га. Двісті - це умовно, ми можемо обговорювати, це може бути і сто", - сказав заступник міністра.

Паралельно із впровадженням ринку землі уряд має сформувати кредитно-фінансовий механізм із тим, щоби фермер міг отримати кредит і за ці гроші купити землю, додав Мартинюк.

За його словами, попри те, що більше 70% українців не хочуть зняття мораторію на продаж землі, соцопитування все ж показують, що лише 20% власників землі мають намір її продати у разі відкриття ринку.

"З відкриттям ринку ми вийдемо на той показник, який зараз є в країнах ЄС, коли в обігу буде перебувати 5-10% землі, яка буде купуватися і продаватися. І на довгі роки у нас ще залишиться оренда, як основна форма користування землі", - запевнив Максим Мартинюк.

Нагадаємо, проведення земельної реформи, тобто скасування мораторію та запуск ринку землі, є однією з вимог Міжнародного валютного фонду для продовження програми кредитування.

ВідеоЗаступник міністра пояснив, як працюватиме ринок землі після реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: