Затулін: без РУЕ можна обійтись

Україна і Росія можуть обійтися без посередників у газовій сфері, заявив депутат Держдуми РФ, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін.

Україна і Росія можуть обійтися без посередників у газовій сфері, заявив депутат Держдуми РФ, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін журналістам в Києві.

Він сказав: "Росія і Україна цілком можуть обійтися без посередників, і напередодні перший віце-прем`єр Медведєв (перший віце-прем`єр РФ, голова ради директорів ”Газпрому” Дмитро Медведєв – iPlus) це підтвердив", – зазначив Затулін.

Костянтин Затулін
УНІАН
Костянтин Затулін вважає, що від Україна та Росія можуть торгувати газом без посередників
При цьому він додав, що дана проблема в Україні є надуманою і заполітизованою, і не "ми запропонували цього посередника".

Як сказав Затулін, ціна на газ для України не зовсім відповідає ринковим умовам і складається з ціни на середньоазіатський газ і послуги з транзиту територією Росії.

Він висловив упевненість, що новий український уряд враховуватиме дружні українсько-російські відносини, що склалися, в газовій сфері.

Як повідомляв iPlus, 15 жовтня Дмитро Медведєв заявив, що посередники в газових відносинах між Україною і Росією з`явилися "в певному історичному контексті" за ініціативою української сторони, і їх наявність сьогодні не "цілком з`ясовна" для Росії.

На його думку, відмова від послуг посередників, можливо, спростить стосунки в газовій сфері між двома країнами і допоможе Україні розраховуватися в строк за газ, не створюючи таких великих боргів (мається на увазі український борг, який прем`єр-міністр РФ Віктор ЗУБКОВ оцінив майже в 2 млрд. дол. – iPlus).

”Газпром” через свою дочірню компанію ТОВ ”Газпром експорт” купує газ, що видобувається в Туркменістані, Узбекистані і Казахстані і продає його компанії RosUkrEnergo AG (Швейцарія), 50% акцій якого належить ”Газпрому”, 45% - українському бізнесмену Дмитру Фірташу.

RosUkrEnergo доставляє центрально-азіатський газ до кордону Росії з Україною і на кордоні перепродує його ЗАТ ”УкрГаз-Енерго”. Ця компанія частину одержаного від RosUkrEnergo газу поставляє кінцевим українським споживачам, а частина - реалізує НАК ”Нафтогаз України” для подальшого забезпечення паливом теплопостачальних підприємств і бюджетних установ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: