Завдяки гарному врожаю закарпатські фермери прогнозують падіння цін на ранню полуницю

Нині кілограм ягоди коштує від 75 гривень.

Закарпатські фермери прогнозують активне щоденне зниження цін на ранню полуницю – завдяки гарному врожаю та збільшенню пропозицій на ринку.

Про це розповів власник невеликого полуничного господарства у Виноградові Закарпатської області Іван Зейкан, передає "Укрінформ".

"Цього року сезон полуниці вдався на славу, уникли заморозків, погода сприяла, ягода дозріла добре й її багато. Ми почали продавати першу тепличну полуницю на місцеві ринки два тижні тому, тоді ціна в закупці стартувала зі 125 гривень. На ринку за кілограм просили від 130 гривень. Зараз ціна на полуницю вже впала до 75 гривень у гуртовій закупівлі – це вже полуниця, що закладалася під агроволокно. Й далі ціна знижуватиметься щодня – від перенасичення ринку", - зазначив Зейкан.

Свою полуницю фермер здає гуртівникам, які везуть її на продаж до Львова та Києва.

На закарпатських ринках також вже почали продавати черешню: традиційно найперші черешні продають пучками по кільканадцять штук – за 5-10 грн. За кілограм черешень зараз просять від 50 грн. Господарі відзначають, що цьогоріч ягоди достигли надзвичайно рано.

"Не пам’ятаю, аби на початку травня ласували першими черешнями. А цьогоріч вже 2 травня на дереві були червоні ягоди", - каже Людмила Когутич з Мукачівщини.

ВідеоОлександр Кущ розповів, як вибрати безпечну полуницю

 

Залиште свій коментар