Завершення нафтової війни: Саудівська Аравія, Росія та ОПЕК+ домовилися про зниження видобутку

Дата публікації
Перегляди
8417
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Завершення нафтової війни: Саудівська Аравія, Росія та ОПЕК+ домовилися про зниження видобутку

Фото: Associated Press

Альянс ОПЕК+ погоджується скоротити видобуток на 9,7 млн ​​барелів на день.

Члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Зокрема, альянс ОПЕК+ погоджується скоротити видобуток на 9,7 млн ​​барелів на день, пише Bloomberg. Таким чином видобуток нафти в світі скоротиться на 10%.

Після тижневого марафону двосторонніх дзвінків і чотирьох днів відеоконференцій з урядовими міністрами з усього світу - включаючи альянс ОПЕК+ та "Велику двадцятку" - нарешті досягли угоди про врегулювання впливу світової пандемії на попит на нафту.

Переговори майже розпалися через опір з боку Мексики, але відновилися після термінових дипломатичних переговорів на вихідних, включаючи особисте втручання президента США Дональда Трампа, який допоміг досягти рішення.

Пресслужба Кремля повідомляє, що президент Росії Володимир Путін у неділю телефоном переговорив із Трампом, а також королем Саудівської Аравії Сальманом Бен Абдель Азізом Аль Саудом. Зокрема, всі підтримали досягнуту в рамках ОПЕК+ домовленість про поетапне добровільне обмеження обсягу видобутку нафти задля стабілізації глобальних ринків і забезпечення стійкості світової економіки загалом.

На світових торгах, за даними Bloomberg Energy, європейська нафта Brent коштує 31,5 долара за барель, американська WTI - 22,75 долара.

Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.

Наступна публікація